3g İNTERNET SİNYALİNİ ARTTIRMA YÖNTEMLERİ

3g İNTERNET SİNYALİNİ ARTTIRMA YÖNTEMLERİ

3g nin hızı ve neredeyse heryerde kullanılabilir olması biz internet kullanıcılarına büyük avantaj sağladı. Bir arkadaşımızın bağlantı ve çok düşük sinyal şikayeti üzerine daha önce kablosuz internet sinyali arttırma tecrübelerimize dayanarak bir deney yaptık ve mükemmel sonuç aldık.

3g internetinin kullanıldığı yerin çatısı ve çevresi büyük metallerle kaplı olduğu için sinyal dağılıyor ve sinyal uydudan direkt 3g cihazına ulaşamıyordu. Bu da sinyalin düşmesine ve kopmasına neden oluyordu.

Yukarıdaki resimdeki gibi küçük bir saksının içine folyo ile kaplayarak huni şeklini vermeye çalıştık. Bu sinyalin iyi odaklanmasını sağlayacak ve sinyali güçlendirecekti.

Notebook’u biraz yükselterek bu düzeneğin notebook un altına rahatça oturmasını sağladık. 3g cihazını bunun tam odak noktasına gelecek şekilde yerleştirdik ve sonuç harika… 3g sinyalini 3 ‘e katladık. Uzun süreli kullanımda hiçbir bağlantı kesikliğine rastlamadık.

Buna benzer sinyal arttırma yöntemlerini cep telefonu ya da kablosuz internet sinyalinizi arttırmak için aluminyum folyo yardımıyla yapabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken düzeneğin iyi odaklanmış, huni şeklinde olması ve bunu sinyalin geldiği yere çevirmek.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. Avatar adsız cengaver dedi ki:

  erman dostum modemin için 3g modem anteni alabilirsin şunlara bir bak
  3g modem anteni

 2. Avatar erman akyüz dedi ki:

  merhaba
  bu konuyu yazan yazarımıza teşekkür ediyorum. ek olarak benimde bir sıkıntım var dile getirmek istiyorum. çözebilmeniz umuduyla mail adresimide bıraktım.

  sorunum şu:
  3g vınn ile internete giriyorum. bulunduğum konumda cep telefonu sinyalleri çok az. önceleri vınn ile hiç bağlanamadım. 10 metre kaliteli bir kablo ile vınn cihazımı çatıya çıkartım. sinyal biraz iyileşti bağlantı hızım 2 kb/saniye oldu. tekrar biraz araştırma yaptım vınn cihazının anten girişi olduğunu keşfettim bu anden girişinin + girişinden bir hat alarak 3 cm bir saca bağladım yönunu baz istayonuna çevirdim. şimdi bağlantı hızım 20kb/saniye oldu. şu an bu yazıyı da o yönteme borçluyum.

  Peki daha modern bir çözüm ve sinyall artırıcı bir devre yapamazmıyım.

  Herkese teşekkürler.

Yorum Yaz

Yukarı Çık