A-FERİN (Aferin) SİNÜS Film Tablet

A-FERİN (Aferin) SİNÜS Film Tablet

İlaç Etken Maddesi: , ,
İlaç Etken Maddesi: Parasetamol…………………………………500 mg
İlaç Etken Maddesi: Psödoefedrin hidroklorür………………30 mg
İlaç Etken Maddesi: Triprolidin hidroklorür……………………1,25 mg
İlaç Marka İsmi: A-FERİN (Aferin) SİNÜS Film Tablet

A-ferin Sinüs Tablet ateş düşürücü, ağrı kesici etkileri olan bir ilaçtır ve daha başka etkileri de mevcuttur.

A-ferin Sinüs Tablet aşağıdaki rahatsızlıklarda kullanılır:

Soğuk algınlığına bağlı ağrılar, baş ağrısı, ateş, burun akıntısı, aksırma, burun ve boğazda kaşıntı hissi;
Saman nezlesi ve bunun sonucunda ortaya çıkan gözlerde sulanma, kaşıntı.

A-ferin Sinüs Tablet bu tedavi listesinde yer almayan diğer tedavi edici amaçlar için de kullanılıyor olabilir.

A-ferin Sinüs Tablet Hakkında Bilmem Gereken En Önemli Bilgiler Nelerdir?

Eğer amfizem, kronik bronşit, kalp hastalığı, yüksek kan basıncı (hipertansiyon), tiroid hastalığı, diabet (şeker hastalığı), glokom (göz tansiyonu); prostat büyümesi ya da alkol bağımlılığı durumlarından bir ya da birkaçına sahipseniz hekiminiz tarafından önerilmedikçe A-ferin Sinüs Tablet’i kullanmayınız.

Eğer ilacı kullanımınız sırasında sinirlilik, sersemlik, uyku hali ortaya çıkarsa ilaç alımını kesiniz.

Eğer ilaç kullanımına rağmen ateş 3 günde, ağrı 10 günde düzelmiyorsa; ilacı kullanmayı bırakınız ve hekiminize danışınız.

A-ferin Sinüs Tablet ile tedaviniz süresince alkol tüketmekten kaçınınız.

Eğer her gün 3 kadehten fazla alkol tüketiyorsanız ya da alkol kaynaklı karaciğer rahatsızlığınız varsa öncelikle hekiminize danışmadan A-ferin Sinüs Tablet’i kullanmayınız. Bu ilacı kullanmak sizin için uygun olmayabilir ya da daha düşük doz veya özel bir kontrole gereksinim duyabilirsiniz.

A-ferin Sinüs Tablet kullanımınız süresince parasetamol (parasetamol A-ferin Sinüs Tablet’in etken maddelerinden biridir.) içeren diğer ilaçlardan da kullanıp kullanmadığınıza dikkat ediniz. Bu sayede her ilaç dozunda ya da günlük toplam doz olarak size önerilenden daha fazla parasetamol tüketmekten yani parasetamol doz aşımından kendinizi sakınabilirsiniz.

A-ferin Sinüs Tablet’in 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanımı önerilmemektedir.

A-ferin Sinüs Tablet’i Kullanmaya Başlamadan Önce Sağlık Uzmanıma Bildirmem Gerekenler Nelerdir?

Eğer aşağıdaki durumlardan bir ya da birkaçına sahipseniz A-ferin Sinüs Tablet’i kullanmayınız:
Parasetamol, Psödoefedrin hidroklorür, Triprolidin hidroklorür’e (Parasetamol, Psödoefedrin hidroklorür ve Triprolidin hidroklorür A-ferin Sinüs Tablet’in etken maddeleridir.) alerji;
İlacın bileşiminde bulunan diğer maddelere alerji.

A-ferin Sinüs Tablet’i kullanmaya başlamadan önce alerjik reaksiyon gösterdiğiniz ilaçlar var ise bunları hekiminize eksiksiz olarak bildiriniz.

Eğer aşağıdaki durumlardan bir ya da birkaçına sahipseniz A-ferin Sinüs Tablet’i kullanmaya başlamadan önce hekiminize bildiriniz:

amfizem;
kronik bronşit;
kalp hastalığı;
yüksek kan basıncı (hipertansiyon);
tiroid hastalığı;
diabet (şeker hastalığı);glokom (göz tansiyonu);
prostat büyümesi;
alkol bağımlılığı;
karaciğer yetmezliği;
böbrek yetmezliği.

Eğer bu rahatsızlıklardan herhangi birine sahipseniz A-ferin Sinüs Tablet’i kullanamayabilirsiniz ya da ilacınızı güvenle kullanabilmeniz için doz ayarlaması ya da spesifik bir test yapılmasına gereksinim duyabilirsiniz.

Gebelik ya da Emzirme Döneminde A-ferin Sinüs Tablet’i Kullanabilir Miyim?

Gebelik kategorisi: C. Yapılan hayvan çalışmalarında anne rahmindeki yavru üzerinde gözlenen anormal şekil, anomali oluşumu, zehirleyici yönde etkiler nedeniyle; A-ferin Sinüs Tablet’in gebelik ve emzirme döneminde kullanımı önerilmez.

Araç ve Makine Kullanırken A-ferin Sinüs Tablet’i Kullanabilir Miyim?

İlacın kendi üzerinizde nasıl bir etki oluşturacağını görmeden araç ve makine kullanmaktan kaçınınız.

A-ferin Sinüs Tablet’i Nasıl Almalıyım?

İlacınızı tam manasıyla hekiminiz tarafından size öngörüldüğü şekilde ya da prospektüsünde yazan yönergeler doğrultusunda alınız. Eğer bu yönergeleri anlamazsanız eczacı, hemşire ya da hekiminize size açıklamalarını rica ediniz. Hekiminiz tarafından size uygun görülenden daha yüksek dozda ya da daha uzun süre ilacınızı kullanmayınız. Reçetenizde size tarif edilen yönergelere uyunuz.

A-ferin Sinüs Tablet’i 1 bardak dolusu suyla birlikte bütün halde yutunuz.

A-ferin Sinüs Tablet’in 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanımı önerilmemektedir.

Bir Doz Almayı Unutursam Ne Olur?

Eğer bir doz almayı unuttuysanız hatırladığınız an bu dozu alınız. Eğer hatırladığınızda bir sonraki dozun vakti gelmişse almadığınız dozu atlayınız ve ilacı planladığınız düzende almaya devam ediniz. Unuttuğunuz doz için ekstra ilaç almayınız.

Fazla Doz Alırsam Ne Olur?

Eğer ilacınızdan almanız gerekenden çok daha fazla dozda aldığınızı düşünüyorsanız bir acil servisi arayarak destek alınız. Bulantı, kusma, genel kırıklık, kalp atımlarında artış, endişe hali, yüksek kan basıncı (hipertansiyon) doz aşımı belirtilerindendir.

A-ferin Sinüs Tablet’i Alırken Nelerden Kaçınmalıyım?

A-ferin Sinüs Tablet ile tedaviniz süresince alkol tüketmekten kaçınınız.

A-ferin Sinüs Tablet kullanımınız süresince parasetamol (parasetamol A-ferin Sinüs Tablet’in etken maddelerinden biridir.) içeren diğer ilaçlardan da kullanıp kullanmadığınıza dikkat ediniz. Bu sayede her ilaç dozunda ya da günlük toplam doz olarak size önerilenden daha fazla parasetamol tüketmekten yani parasetamol doz aşımından kendinizi sakınabilirsiniz.


Allerjik reaksiyon belirtileri olan bu sıkıntılardan herhangi bir ya da birkaçına sahipseniz ilacı kullanmayı bırakınız ve acil yardım desteği alınız: ürtiker(kurdeşen), nefes almada zorluk, yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik.

Daha hafif yan etkiler de görülebilir ancak bunların varlığında hekiminizle konuşup ilacınızı kullanmaya devam edebilirsiniz:

* sinirlilik;
*uyku hali.

Bu liste görülebilecek bütün yan etkilerin eksiksiz bir listesi değildir; burada yer alanlar dışında başka yan etkiler de görülebilir. Alışılmadık ya da sıkıntı yaratan bir durumla karşılaştığınızda doktorunuza danışınız.
UNUTMAYIN! A-ferin (Aferin) Plus Pediatrik Şurup ve diğer bütün ilaçları çocukların ulaşamayacakları yerlerde ve ambalajında saklayınız; A-ferin (Aferin) Plus Pediatrik Şurup’u asla başkalarıyla paylaşmayınız ve A-ferin (Aferin) Plus Pediatrik Şurup’u sadece size uygun görüldüğü şekilde kullanınız.

UYARI! birdunyabilgi.net ve içerik sağlayıcıları bu sitede yer alan bilgilerin toplanması ve sunulması konusunda gereken özeni göstermiş ve bu bilgileri güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan edinmiştir. birdunyabilgi.net ve içerik sağlayıcıları sitede yer alan bilgilerin doğruluğunu garanti etmez. Sitede yer alan bilgiler, hekimlerin, eczacıların, hemşirelerin veya hasta sağlığıyla ilgili diğer sağlık çalışanlarının bilgi, deneyim, yetenek ve kanaatlerinin yerine geçmeyi değil, tamamlamayı amaçlar. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır. Doktor ve eczacıların direktiflerine mutlaka uyulmalıdır.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık