ABANT’a Nasıl gidilir? Ne yenir? Nerede kalınır

ABANT’a Nasıl gidilir? Ne yenir? Nerede kalınır

Çevresi çam ormanları ile kaplı, tatlı su gölü ile anılan Abant’ta, bir hafta sonu için kendinize mutlaka fırsat yaratılmalısınız. Abant’ta dört mevsim farklı tatları yaşayacaksınız.

İlkbahar ve sonbahar da gölün romantik tadını doyasıya yaşarsınız. Göl kıyısında, salıncakta sallanarak sohbet belki bir saat şekerleme, su bisikleti yada sandalla gezinti, gölün çevresinde faytonlarla, bisikletlerle tur, her bakış açısında göle yansıyan çam ormanı renginin verdiği his, en keyifli tatilleriniz arasındaki yerini alması için yeterli olacak.

Bu arada tertemiz dağ ve orman havasının açtığı iştahınız için, kendin pişir kendin ye tarzı ziyafet ideal. Kış aylarında kar yağarken gittiğinizde, gölün yok olduğunu göreceksiniz, şaşırmayın. Her yer bembeyaz, orman kar örtüsü altında ve manzara mükemmel. Buz kaplı ve karlar altındaki gölün bir kıyısından karşı kıyıya yürüyerek geçerken farklı bir tat alacaksınız. Kışın atların çektiği kızaklarla göl turu yapıp, gölün üzerinde mangalda sucuk ve kırmızı şarap keyfi bizim tavsiyemiz. Kır kahvelerinde sürekli sıcacık demli çay ve mis kokulu kahve keyfi de göz ardı edilmemeli.

Dönüş yolunda, yöre halkı, yörenin kendine özgü tarhana, erişte, yağlı peynir, tereyağı, çam balı ve çeşitli meyve-sebze gibi köy ürünlerini satıyorlar. Mevsime, zevkinize ve ihtiyacınıza göre doğal ürünlerden alışverişinizi yapın ki, eve döndükten sonra bir süre de bu büyü devam edebilsin.

Nasıl gidilir?
İstanbul’dan özel araç ile, Ankara ve İstanbul’u birbirine bağlayan uluslararası
E-5 kara yolunun Bolu Dağı mevkiinden sapıldığında,iki yanı ağaçlarla kaplı 21 km’lik Abant yoluna giriyorsunuz.Otobüs ile Bolu’ya gelmişseniz , kentten Abant’ a minibüs seferleri var.Abant yolu , mevsim şartları ne olursa olsun sürekli açık tutuluyor.
Ne yenir?
Bolu Dağı yol boyunca, et ızgara türü lokantalar ve restoranlarla dolu. Koru Otel’in restoranından özel special koru kebap, bıldırcın ızgara, kaşar peynirli domates çorbası, en çok siparişi verilenler! Otobüs şirketlerinin mola yerleri bir başka alternatifiniz olabilir. Koru Market dağ çileği reçelleri, bal alabileceğiniz yer. Abant Yolu üzerinde Alabalık çiftlik restoranı, göl kenarında ise çeşitli seçimler yapabileceğiniz restoranlar, kafeler ve zengin şeşitli açıf büfe otel restoranları seçenekler arasında bulunuyor.

NEREDE KALINIR?
Abant’ta iki büyük otel var. Büyük Abant Oteli. 95 odası ve 190 yatağı ile hizmet veriyor. Diğeri son yıllarda yapılan Abant Palace. 171 odalı ve 350 yatak kapasiteli. Her iki otel de tüm konukların ihtiyaçları karşılayacak üniteler bulunuyor.

Taksim International Abant ve
Taksim International Abant Köşkü: 0(374) 224 50 12

Büyük Abant Oteli:
Tel : 0(374) 224 50 33 (Pbx)
Faks: 0(374) 224 50 31

Petro Club Abantbey Yaylası (Apart Otel): 0(374) 225 28 80

Doğa Köşkü Abant Pansiyon: Abant’a 8 km.
Dereceören Köyü, Abant
Tel: (0-374) 237 11 07

Bolu Dağı İstanbul yolu üzeri Koru Otel: 0(374) 225 22 90-94

Not:128 odalı otelin zemin katı odaları kasvetli ve kahvaltı salonu havasız.
Abant göl çevresi, çadır kurup kamp yapmaya, karavan turizmine elverişli imkanlar sunarken bir başka seçenek ise Abant’a 18 km. uzaklıktaki Mudurnu’da daha ekonomik fiyatla konaklama yaparak Abant Gölü’nden günü birlik yararlanmak.

Mudurnu Hotel Yarışkaşı Konağı:
Tel: 0(374) 421 36 04

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık