Açık ve Kapalı Alan Barbekü Modelleri

Barbekü keyfi her alanda ve mekanda rahatça yapılabilmektedir. Pratik barbekü modelleri sayesinde evin içinde bile duman sıkıntısı çekmeden barbekü keyfi yaşanabilmektedir. Barbekü modelleri tüplü barbekü, elektrikli barbekü ve olmak üzere üçe ayrılır.

Tüplü Barbekü : Son derece pratik yapıya sahip bir barbekü çeşididir. Özellikle ateş yakılmasının sıkıntı çıkarabileceği yerler için en uygun barbeküdür. Her ne kadar bazı kullanıcılar kömürlü barbeküdeki lezzete ulaşılamadığını söylese de, tüplü barbeküde istenilen lezzete ulaşmak son derece kolaydır.

Tüplü barbeküler lav taşları ile kullanılmaktadır. Bu lav taşlarının kalitesi oldukça önemlidir. Doğru lav taşları seçimi sayesinde tüplü barbekülerde istenilen lezzete ulaşılabilir. Tüplü barbeküler için uygun lav taşları hafif ve bol gözenekli olmalıdır.

barbeku-modelleriElektrikli Barbekü : Barbekü modellerinden elektrikli barbeküler, gaz veya kömüre ihtiyaç duymadıkları için son derece pratik ve kullanışlıdır. Elektrikli barbekü tercihi yaparken ; ızgarasının paslanmaz malzemeden yapılıp yapılmadığına, markasına, garanti süresine, su haznesinin olup olmadığına çok dikkat edilmelidir. Bu özelliklere dikkat edilirse oldukça lezzetli yiyecekler elde etmek mümkündür.

Elektrikli barbeküler koku ve duman çıkarmayarak kapalı alanlarda da kullanıma elverişlidir. Aynı zamanda sıcaklık derecesinin istenildiği gibi ayarlanabilmesi, su ile pişirme özelliği, kolay taşınabilme, ızgara seviyesinin farklı boylarda ayarlanabilmesi gibi özellikleri ile birçok yerde tercih edilmektedir.

Kömürlü Barbekü : En eski barbekü modellerinden olan kömürlü barbeküler hala popülerliğini korumaktadır. Kömür ateşi ile yiyeceklerin pişirildiği ve son derece lezzetli sonuçların çıktığı bir barbekü çeşididir. Yiyeceklere vermiş olduğu şahane tattan dolayı pek çok kişi kömürlü barbekülerden kopamamaktadır. Ancak kapalı alanlarda kullanılamaması, teras,bahçe gibi açık alanları olmayan kişilere diğer barbekü modellerini tercih ettirmektedir. Aynı zamanda hazırlanması diğer barbekülere göre oldukça meşakkatli olması ve uzun sürmesi de diğer barbekü modellerini tercih ettirmektedir.

Elektrikli barbekü nasıl kullanılır,Elektrikli Barbekü Çeşitleri

Tüplü Barbekünün avantajlari nedir,nasıl kullanılır

Barbekü Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Açık, kapalı her alanda kullanıma imkan sunan barbekü modelleri insanların sıcak, keyifli bir ortamda güzel vakit geçirmelerini sağlamaktadır. Tercih edilecek barbekülerin kaliteli olması da, güzel vakitlere eşsiz lezzetler katacaktır. Bu yüzden hangi barbekü çeşidi tercih edilecekse edilsin, mutlaka kaliteli ve firmalar tercih edilmelidir.
Resimlerin büyük halini görmek için üzerine tıklayın

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık