Adet ağrısına ne iyi gelir,Regl Sancısına Ne Iyi Gelir

,

Adet tarihi yaklaşıkta kadınlar panik olur ve bir an önce o günlerin gelip geçmesini diler. Her kadın hiç ağrı çekmeyecek kadar şanslı değil maalesef.

Birçok kadın birkaç gün önceden başlayıp çok şiddetli ağrılar ya da orta dereceli ağrılar çekmeye başlıyorlar. Ağrılarına ne iyi gelir diye araştırdığımızda ise, birçok şeyin yararlı geldiğini gördük.

Adet ağrılarına en iyi gelen şeylerden biri, kesinlikle bünyeniz sıcak tutmanızdır. Olabildiğince korunaklı gezmeniz ve kışın asla terliksiz gezmemeniz en şiddetle önerdiklerimiz arasındadır. Adet ağrıları çektiğiniz an sıcak bir duş yaptığınızda hemen ağrının hafiflediğini de bizzat kendiniz tecrübe edebilirsiniz.

Bir diğer iyi gelen seçenekler arasında ise, adet günlerinize sayılı günler kala yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmenizdir. Olabildiğince aşırı yağlı yemeklerden ve özellikle kızartmalardan uzak durarak dengeli bir beslenmeyi ilke edinmelisiniz. Bu dönemlerde vücudunuza fazla yüklenmemek sizin ağrılı sürecinizi daha çabuk atlatmanıza yardımcı olur.
adet_sancisina_ne_iyi_gelir
Bunların dışında ise olabildiğince stresten uzak durmalısınız. Bu dönemi ne kadar sakin atlatırsanız sizin için o kadar önemlidir. Stres her şeyin düşmanı olduğu gibi regl ağrılarının da bir numaralı düşmanı arasında yerini alır. Sizler moralinizi iyi tuttukça daha az etkilenecek ve sosyal yaşantınıza rahatlıkla devam edebileceksiniz.

Bir diğer iyi gelen şeylerden biride sakinleştirici çaylar içmek. Özellikle papatya gibi hem sakinleştiren hem de rahatlatan bir çay size çok iyi gelecektir. Aşırı çay ve neskafe gibi ürünlerden uzak durun ve olabildiğince bol su tüketmeye çalışınca adet sancıları ise kaderiniz olmasın. Bir uzmana danışarak tıbbı yardım alabilir ve bu çektiğiniz ağrılara bir son verebilirsiniz. Sizin için en uygun tedaviyi yapacak olan doktorunuz kısa zamanda sizi ağrılarınızdan kurtarmayı denecektir…

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Adet ağrısına ne iyi gelir,Regl Sancısına Ne Iyi Gelir Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık