AĞLAYAN YÜREKLER

AĞLAYAN YÜREKLERAĞLAYAN YÜREKLER

Neden bu isyanlar neden bu felaketler neden sevgiler körelmişcesine ağlıyor yürekler.Daha nezamana kadar ağlayacak ,analar babalar.Susmayan savaşlar dinmeyen yaralar nezaman kapanacak.

Yeter artık istemiyoruz gözyaşlarını dökmek dindirin yürek acılarımızı.Kimileri oğlunu şehit vermiştir ağlarlar,kimileri evlatlarını kaybetmişlerdir .bakıyorumda bugün ve hergün televizyonlarda;KAYIP ARANIYOOR diye bir yazı geçiyor.peki nezamana kadar sürecek bu yazılar bu konular.Duymak görmek istemiyorum artık gözü yaşlı halkımızı .Nedendir ki;kayıplar hep aranıyor hep aranıyor.Bir bakıyorsun aradığını kanalizasyon kuyusunda,çöp konteynırlarında,tren istasyonlarında yada harabe olan evlerde ölü bulunuyor.

Ya bakıyorsunki; dilencilik yaptırıyor,genel evlerde çalıştırıyorlar,kapkaççılık yaptırıyorlar.Daha nereye kadar bu acılar bu ağlayan yürekler nezamana kadar susturulacak.Bizim halkımızdan çıkıyor caniler algran baş kesenler ya neden ,neden yokmudur bunun çağresi; neolursunuz yalvarıyorum dur deyin artık bu kanayan yüreklere ağlatan yüreklere.

Ağlayan yürekler çeşit çeşit aşkından yanıp tutuşanlar ,sevdiğinden ayrılanlar ve uğruna canlarına bile kıyanlarmı dersiniz saymakla bitmez. Artık silahlar konuşur oldu .Kimin parası var ise onlar konuşur oldu.Peki ya ,garibanlar ne yapsın neden görünmüyorlar neden es geçiliyorlar.

O garibanların hakları yokmu daha iyi yaşamaya yaşatılmaya of offffffff ağlayüreğimin derdi çoktur susturamazssınız düşünür dertleri birer birer ama oda bir gariban çaresiz ne yapsın ki;dileğim hani derlerya hayat bayram olsa acılar yok olsa hep gülsek eğlensek bu yazdıklarım yaşanmasada bütün halkımız eşit yaşasa ama nerede, ahh nerede

Bazen düşünüyorumda kıyametin alametimidir ne; evlikler bile yalan oldu,dostluklar ise çıkara döndü sorarım size çıkarsız yalan dolansız bir hayat yada ülke biryerlerde varmıdır olursa bana bildirinde ben oralara göç edeyim tabiki vardır ama olsa olsa ahiretimizdir başka yer düşünemiyorum
Ağlayüreğimden dökülen duygular

SONGÜL BOZKA ÖZGÜN

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık