AHŞABA FAYANSA DUVARA AYNA YAPIŞTIRMAK

AHŞABA FAYANSA

Ayna yapıştırmada dikkat etmeniz gereken şey kullanacağınız yapıştırıcının kuvvetli olması ve aynanın arkasındaki siyah sır tabakasına zarar vermeyecek kimyada olmasıdır.

Bu yüzden ayna yapıştırmada gelişi güzel yapıştırıcı kullanılmaz.

Bir banyo ayna seti veya boy aynası aldıysanız ve arkasındaki montaj aparatlarını kullanmak istemiyorsanız duvarınızı ya da fayansınızı delmeden aynanızı yapıştırabileceğiniz birkaç seçenek var.

* Aynanızın arkasına silikon sıkarak yapıştırabilirsiniz. Silikonlar neredeyse her zeminde kullanabileceğiniz mükemmel yapıştırıcılardır. Fakat ilk tercihiniz özel ayna silikonu olmalı.

Çünkü özel ayna silikonları diğer silikonların aksine içeriden dışarıya doğru kuruyarak aynanın arkasındaki siyah sır tabakasının zarar görmesini engeller.

Ayna silikonu bulamadıysanız yüzde yüz katkısız solventsiz silikon kullanabilirsiniz.örn.sista, sika, bison v.b. aynanızın arkasına boydan boya S şeklinde kıvrımlı birkaç çizgi şeklinde silikonu sürüp yapıştırın ve geçici olarak çevresinden kuvvetli bir bant ile bantlayın. koli bantı iz bırakabilir Üniversal çok amaçlı bant ya da bez bant kullanın.

1-2 gün kurumaya bırakın. Ayna tamamen yapıştıktan sonra bantları sökün.

* Ayna yapıştırmada kullanabileceğiniz bir başka yöntem ise kalın etli çift taraflı bant olabilir. İyi markaların çift taraflı bantları metresinde 50 kg. a kadar ağırlık taşıyabiliyor. örn.tesa, 3m, henkel v.b Yapıştıracağınız zemini ve aynanın arkasındaki tozları temiz kuru bir bez ile temizleyin.

Bantı da aynanın arkasına boydan boya şeritler halinde çekin ve aynanızı ayarlayarak yapıştırın. Bu yöntemle aynanızı düzeltme imkanınız olmayacağından yapıştırmayı düzgün ve yavaşça yapmalısınız.

Yukarıdaki yapıştırıcılar dışında kalan solventli uçucu gazlı yapıştırıcılar aynanıza zarar verip zamanla aynanızın cama dönüştürebilir. örn,japon yap.,bally benzeri yapıştırıcılar, epoksi v.b.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

AHŞABA FAYANSA DUVARA AYNA YAPIŞTIRMAK Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık