Ahşap Pencerelerin Özellikleri

Ahşap Pencerelerin Özellikleri

Geçmişten günümüze önemini yitirmeden koruyabilen nadir dekorasyon yapılarından olan ahşap pencereler, gelişen teknoloji ile birlikte yeni bir çok üretilen daha dayanıklı malzemelere rağmen sağladığı estetik görüntü ve dekorasyona olan olumlu etkisi açısından önemini ve değerini yitirmeden bugünlere gelebilmiştir.

Buna göre bakımlarının diğer malzemelere göre daha zor olduğunu bilmekle beraber kaliteli işçilik ve ahşap bir malzeme ile yapılan her model pencerelerin evin hem iç hem de dış görünüşüne olumlu etki yaptığını söyleyebiliriz.

Mobilya ve kerestecilik faaliyetinin çok gelişmiş olması sebebiyle farklı bir çok modelde ve farklı ağaç çeşitlerinden yapılmış şekilde bulabileceğimiz ahşap pencereler bu durum sayesinde farklı ihtiyaçlara ve farklı tasarımlara göre de çeşitli faydalar sağlarlar.

Ayrıca son dönemde ahşap malzemenin estetik güzelliği ile diğer PVC gibi dayanıklı malzemelerin bu katkısı birleştirilerek ahşap kaplamalı pencere sistemleri de ortaya çıkmış ve çok tercih edilmeye başlanmıştır. Özellikle eski ahşap modellerin ısı ve ses yalıtımı konusunda diğer malzemelere göre yetersiz kalması üreticileri bu tarz alternatif dekorasyon arayışlarına itmiştir. Ahşap pencere ve özellikleri konusunda geniş bir yelpaze açılımı söz konusudur.

Ahşap PencereAncak bu tür arayışlar sebebi ile ahşap malzemenin de yararsız bir malzeme olduğunu söylemek yanlış olur. Yüzyıllar boyunca dünyada ve ülkemizde temel yapı malzemesi olarak kullanılan ahşabın toz çekmemesi, nemi ve rutubeti düzenleyici bir görev yapması ve düzenli bakımı yapıldığında uzun ömürlü bir yapıya sahip olması gibi özellikler de bu malzemelerin devrinin bitmemesini sağlamaktadır. Bunların yanında ısıya karşı genleşmemesi ve dayanıklı olması, çevre dostu olarak doğaya zarar vermemesi de faydalı özellikler arasındadır.

Bu bilgilerin ışığında seçeceğimiz ahşap pencerelerin uygulanacağı bölgeye göre seçilmesi çok önemlidir. Buna göre bulunduğu mekanın renk ve tasarım ve fiziksel özelliklerine göre bir çok farklı çeşit ve model bulunmaktadır. Model seçeneklerini başlıca klasik ve elegant olarak ayırabiliriz.

Penceremizi seçerken ya büyük yapı üreticilerinde genellikle hazır bulunan seçeneklerden yararlanabiliriz ya da daha küçük işletmelerde kendi isteğimize göre bir dizayn oluşturabiliriz. Fiyat konusunda pek fark bulunmayan bu iki seçeneğin dışında büyük üreticilere kendi dizaynımızda bir pencere yaptırmak fiyat açısından çok pahalı olacaktır.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık