AKEMİ NEDİR MERMER TAŞ NASIL YAPIŞTIRILIR?

AKEMİ NEDİR MERMER

Halk arasında akemi de denilen yapıştırıcı aslında çift karışımlı mermer&taş yapıştırıcısıdır. Büyük olan kutu, yapıştırıcı küçük ise sertleştiricidir.

Sertleştiriciyi tavsiye edilen oranda kullanmak gerekir. Sertleştiriciyi fazla kullanmak yapışma kuvvetini arttırmaz, hızını artırır.

Her türlü mermer, taş, granit, karo ve fayans gibi malzemelerin yapıştırılmasında, delik ve çatlakların onarımında, kopan parçaların tamirinde kullanılır.

Macunumsu bir yapıdadır, akmaz, rengi değişmez, kırılmaz, üzeri boyanabilir.

Evde genellikle kırılan mermer lavabolarda ve evyelerde kullanılır. Mermer tezgah süpürgeliği yapıştırmada da sık sık kullanılır.

Çok kuvvetli bir yapıştırıcıdır. Fakat uzun süre suya dayanıklılığı yoktur. Bu yüzden suya maruz kalacak yerlerde yapıştırma yapılacaksa izolasyon için üzerine silikon sürülebilir.

Farklı markalar tarafından üretilse de kullanılışı aynıdır.

Nasıl Kullanılır?

Yapıştırılacak malzemeler kuru, tozsuz, yağ ve kirden arındırılmış olmalıdır.

Spatula veya benzeri bir aparatla, ayrı bir yerde 100 gr. macuna 2-3 gr sertleştirici 1 çorba kaşığına 1 nohut iriliğinde sertleştirici karıştırılır.

Yapıştırılacak yerlere sürülür. Hazırlanan karışım, ortamın ısısına bağlı olarak 4 – 7 dakikada donar. Uygulamadan 30 dakika sonra malzeme taşlaşır.

Kalıntıları karışım sertleşmeden önce aseton veya tinerle temizlenebilir. Sertleştikten sonra sonra ise aletin üzerinden yakılarak, yüzeyden mekanik olarak temizlenebilir.

Uyarılar:

Kullandıktan sonra artan karışım, tekrar kullanılmak üzere pakete eklenmemelidir.
Yanıcıdır.
Çalışma alanı iyi havalandırılmalıdır.
Çocukların ulaşması engellenmelidir.
Göz ve ciltle teması halinde su ile yıkanmalıdır.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

AKEMİ NEDİR MERMER TAŞ NASIL YAPIŞTIRILIR? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık