Akıllı telefon alırken nelere dikkat etmelisiniz

Akıllı telefon alırken nelere dikkat etmelisiniz

Akıllı telefonlar her geçen gün daha da yaygınlaşıyor. Sürekli yeni bir ürün piyasaya çıkıyor. Artık o kadar çok seçenek var ki her isteğe ve her bütçeye uygun akıllı telefonlar bulmak mümkün. Bir akıllı telefon almak istiyor, ama karar veremiyor musunuz? işte, akıllı telefon seçiminizi kolaylaştıracak bilgiler.

HANGİ İŞLETİM SİSTEMİNİ KULLANMAK İSTİYORSUNUZ?:

Öncelikle hangi işletim sistemini size daha uygun olduğunu belirleyin. Şu anda akıllı telefonlar için yazılmış dört farklı işletim sistemi var. Apple’ın iPhone’larda kullandığı iOS işletim sistemi size tam 750 binin üzerinde farklı uygulama sunuyor. Bu uygulamalardan neredeyse hepsi sorunsuz çalışabiliyor. Fakat iOS işletim sistemi uygulama hazırlama konusunda yazılımcıları fazlasıyla kısıtlıyor.

Android işletim sistemi ise kullanıcılarına 700 bin civarında uygulama seçeneği sunuyor. Bu uygulamaların bazılarında farklı yazılım versiyonları sebebi ile çalışmama sorunu yaşanabiliyor. Uygulamaların düzgün çalışmaması yaygın şikayetler arasında. Android işletim sistemiyle telefonlar için uygulama geliştirmek ve markette yayınlamak çok daha kolay.

Windows Phone 8 telefonlar için Microsoft tarafından özel olarak üretildi. Sade bir arayüze sahip sistem, akıllı telefonlar konusunda uzman kullanıcılar tarafından yeterince derinlikli ve esnek bulunmuyor. Bu işletim sistemini kullanan telefonların en büyük handikabı, az sayıda uygulamaya sahip olması. İşletim sistemi, henüz yolun başında olduğu için android ve iOS ile arasındaki farkı kapatması bekleniyor.

BlackBerry akıllı telefonların işletim sistemi ise daha önceki yıllarda, belirli bir kullanıcı kitlesine sahipti. Özellikle sağladığı mail, mesajlaşma servisleri ve yüksek güvenlikle kullanıcıların tercihi olan uygulama gelişen diğer sistemlere zamanında ve akılcı hamleler yapamadı.

KİŞİSEL KULLANIM İÇİN Mİ, İŞ İÇİN Mİ?:

Akıllı telefonu sadece kişisel iletişim için istiyorsanız, daha az pil ömrüne sahip ve daha yavaş işlemcili bir telefon da işinizi görebilir. Ancak iş amaçlı bir kullanım söz konusuysa hem daha uzun pil ömrüne hem de daha hızlı bir telefona ihtiyacınız olacaktır. Bu durumda iPhone 5 ve Galaxy Note II ön olana çıkan telefonlar.
telefon09
PERFORMANS MI KALİTE Mİ?:

Eğer beklediğiniz sadece çeşitli işlevleri yerine getiren bir telefon ise sizin için dayanaklılık daha az ön planda olacaktır. Hızı pahalı telefonlara göre daha düşük kaliteli olsa da işlev olarak onlara yakın ve aynı zamanda ucuz telefonlar piyasada mevcut. Nokia Lumia 620 ve HTC Windows Phone 8X bu telefonlardan bazıları.

SİZE ÖZGÜ BİR TELEFON MU İSTİYORSUNUZ?:

Eğer telefonunuz sizin zevkinizi yansıtsın, size özgü bir şeyler barındırsın istiyorsanız tercihiniz Nokia Lumia 920 olabilir. Birbirinden farklı ve canlı renk seçenekleri bu telefonu diğerlerinden ayırıyor. Ancak, beklentiniz sade bir görünüşse Galaxy ve iPhone serisi size daha yakın

EKRAN BÜYÜKLÜĞÜ VE KALİTESİ SİZİN İÇİN NE KADAR ÖNEMLİ?:

Eğer çok büyük ekranlı telefonlardan hoşlanıyorsanız, Samsung Galaxy Note veya S3 size daha yakın telefonlar. Nispeten küçük bir ekrana sahip olmasına rağmen, iPhone 5 de büyük ekran rahatlığı sağlıyor

PİL ÖMRÜ SİZİN İÇİN HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR MU?:

Akıllı telefonlarda en büyük sorun pil ömrünün kısa olmasıdır. Eğer pil ömrü sizin için çok büyük bir önem arz ediyorsa ekran kalitesi çok yüksek olan telefonlardan kaçının. İşlevleri ortalama kullanıcıları memnun eden aynı zamanda uzun pil ömrü sağlay

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık