Akit Gazetesinden ezana imama büyük saygısızlık

yeni-akitAkit Gazetesinden ezana imama büyük saygısızlık

Ezandan sonra sırada ne var?

Akit’in ezana, imama hakaretine büyük tepki

Birçok kez tekzip edilmesine rağmen hâlâ yalan haberlere imza atan Yeni Akit Gazetesi, dün de 1. sayfasında skandal bir karikatüre yer verdi. Haddi aşan karikatür ezana, imama, müezzine hakaret olarak değerlendirildi.

Karikatürde ‘Dinci Efendi’ olarak adlandırılan bir ‘hoca’ minarenin şerefesinden ezan okur gibi, ‘Haydin kumpasa, haydin ihanete, haydin yalana’ diye cemaati camiye çağırıyor.

Gazetenin ‘manşetüstü’ adlı bölümünden yayımlanan karikatür ilahiyatçılar tarafından tepki topladı. İlahiyatçılar, “Ezana yapılan saygısızlık, başta dinin temeline yapılan bir saygısızlıktır. Ezanın bu denli kötü oyunlara alet edilmesi katiyen dine uymayan, Müslümanlığa uymayan bir davranıştır.” dediler. Şeaire olan saygının, Allah’a olan takvadan geldiğinin ayet-i kerimede buyrulduğunu belirten ilahiyatçılar; “Ezana yapılan saygısızlık, Allah’a yapılan bir saygısızlıktır. Bu saygısızlığa asla ödün verilmemelidir.” şeklinde konuştu. Yeni Akit’teki karikatüre sosyal medyada da öfke yağdı. Zaman Gazetesi’nin ilahiyatçı yazarı Ahmet Kurucan, Twitter hesabından şunları yazdı:

– Akit gazetesinin ezan karikatürü için Diyanet İşleri Başkanlığının bir çift sözü olacak mı? @mehmetgormez

– Siyasi görüşünüz ideolojiniz ne olursa olsun ezan bu, ezan. Ezanla böyle dalga geçmeye hiç kimsenin hakkı yok.

– O karikatürde vermek istediğiniz mesajı farklı bir şekilde verin, veriyorsunuz zaten 70 gündür manşet manşet. Ama ezanı alet etmeyin.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık