Aşırı Tüylenmenin Sebepleri Tedavi Yöntemleri

Aşırı Tüylenmenin Sebepleri Tedavi Yöntemleri

kadınlarda çoğu yerlerde, erkeklerde ise üst dudak ve çene, meme çevresinde olmak üzere göğüs, omuz üstleri ve alt karinda meydana gelir.

Aşırı genellikle sert ve koyu (bazı kadınlarda üst sınırsız bilgi
dudak, çene, göğüs ve mide üzerinde ince tüylenmeler) farklıdır.

Bıyık, kol, karın gibi kısımlarda kadınların tüylenme uzunluğu azdır. Bıyık bölgesi farkedilmeyecek kadar azdır. Uzaması, yapılan traş sıklığına da bağlıdır. Kadınlar genelde tüylenmeyi erkeklere benzemekle eş tutar.

tüylü bacak resmiHer kadının vücudunda az da olsa erkek hormonu olan testesteron vardır.

Böbrek üstü bezleri tarafından üretilmektedir. Kadınlarda, ergenlik ile menopoz dönemi arasında, yüz ve saç hariç tüylenme devam eder ve artış gösterir.

Bu kalıtsal da olabilir.sınırsız bilgi
Epilepsi, sedef hastalığı, artrit ilaçları gibi ilaçlar buna neden olabilir. Kadınlarda, yumurtalıkta kist olduğunda bu bölgede aşırı tüylenme görülür.

Kan testi ve ultrason ile teşhis edilir. Tüyleri ağda ile alabilir ya da oksijenli suyla sarartabiliriz. Kilo vermek te faydalı olacaktır.
Popüler Arama Terimleri:

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. asu dedi ki:

    Hormonel nedenlere bağlı olarak meydana gelen tüylenme nedeni ile Bioder Serum uygulaması yapıyorum ve sonuçlarından çok memnunum.Çünkü kullanıma başlanıldıktan kısa bir süre sonra değişimi farkedebiliyordum.Ayrıca bitkisel bir ürün olması memnuniyet verici.

Yorum Yaz

Yukarı Çık