Bahçe Dekore Etmenin İncelikleri

Bahçeler yaz aylarında evlerin en gözde mekanlarıdır. Eğer uzun süre tatil yapma fırsatınız yoksa, evinizde ve bahçenizde ruhunuzu tatilde hissettirecek için dekorasyon değişikliklerine başvurabilirsiniz.

yenileme için ana unsurların başında sulama sistemleri gelir. Damlama sulama sistemlerini kullanarak yenileme için alt yapı sistemlerini oluşturabilirsiniz. Bahçenizde doğru bir drenaj çok önemlidir. Bahçenizin yapısal hattını bozmadan drenajının çıkış yolunu yapmak şarttır ve yenileme için en önemlisi görüntü alanlarında kendi istediklerinizi belirleyebilmenizdir.

Bahçe yenileme için çim belirlerken sizin bahçenizde yaşayabilecek cim tohum gruplarına doğru karar verebilmektir. Yenilemede tohum seçmek için herhangi bir tohum uzmanlığı olan firmadan tohum karışımlarının size uygun olup olmayacağı hakkında bilgi alabilirsiniz. Eğer tohumla ilgilenmek istemiyorsanız daha çok tercih edilen rulo çim kullanabilirsiniz. Rulo çimin yenileme için avantajı serildiğinde hem hemen sonuç vermesidir hemde düşük maliyetli olmasıdır.

Yenilemede önemli olan unsurlardan biriside aydınlatmadır. Günümüzde bahçe yenilemede bitkisel aydınlatmalar tercih edilmektedir. Merdiven aralarını belirlemek içinde küçük yol aydınlatmaları tercih edebilirsiniz

Bahçe Yenileme İncelikleriBahçenizde kullanacağınız aksesuarlarda oldukça önemlidir. Eve yakın yerlerde küçük aksesuarlar eve uzak yerlerde ise büyük, su havuzu vb. aksesuarlar tercih edebilirsiniz.

Yüzey Sulama Yöntemlerinin Özellikleri Nedir

Bahçe yenileme için hangi çiçekleri kullanmanız gerektiğine karar vermelisiniz. Mevsimlik çiçek grupları 5 ile 6 ay arası dayanıklı oldukları için en çok tercih edilen çiçek gruplarıdır. Yenileme yaparken bu tür bir tercihte bulunmak istemiyorsanız, ilkbahar yaz sonbahar ve kış için çiçek grupları ayrı ayrıdır. Bahçenizde kışları rengarenk menekşe türlerini, ilk baharda rozet çiçekleri ve küpeli çiçeklerini tercih edebilirsiniz. Yaz ayları için en ideal türlerden birisi ise begonya dır. Yenileme yaparken kullanacağınız çiçeklerin dayanıklılık sürecine dikkat etmek gerekir. Eğer dekorasyon sonrası bahçenize çok vakit ayıramayacağınızı düşünüyorsanız ve çiçeklerinizin kalıcı olmasını istiyorsanız size önereceğimiz tür turuncu veya sarı renkteki kadife çiçekleridir. Bunlar haricinde vinkalar ateş çiçekleri de tercih edebilirsiniz renkleriyle bahçenize ışık saçacaklardır.

Sulama Yöntemleri Nelerdir

Seçmeniz gereken bahçe mobilyalarınızı dış koşullara dayanıklılıklarına göre seçmelisiniz. Yağıştan ve sıcaktan etkilenmeyecek malzemelerden yapılmış olması hem kullanım açınızdan hemde uzun ömürlü olması açısından büyük önem taşımaktadır.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık