Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi

Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi

* Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi 2002 yılının Haziran ayında şimdiki binasına taşınarak SSK Bartın İbrahim Denizcier Hastanesi olarak hizmet vermekte iken,Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Ait Sağlık Tesislerinin Sağlık Bakanlığına Devredilmesine Dair 5283 sayılı Kanun gereğince 19.02.2005 tarihinde Sağlık Bakanlığı Bartın İbrahim Denizcier Devlet Hastanesi olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Daha önce Hastanemize bağlı olarak çalışmakta olan SSK Amasra Dispanseri kapatılarak personeli Amasra 2.no.lu Sağlık Ocağına,SSK Ulus Dispanseri semt polikliniği olarak Ulus Devlet Hastanesine,SSK Kumluca Sağlık İstasyonu kapatılarak personeli Kumluca Sağlık Ocağına devredilmiştir.

Kozcağız Dispanseri ise Hastanemize bağlı semt polikliniği olarak çalışmaya devam etmiş ve Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine dönüştürülmemizden sonra Bartın Sağlık Müdürlüğüne bağlanmıştır.

* 5283 sayılı Kanun gereğince Sağlık Bakanlığı’na devredilmiş olan sağlık tesislerinin yeniden yapılandırılması hakkındaki 28.04.2005 tarihli Bakanlık Onayı ile Hastanemiz Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları hastanesi olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

* Hastanemizin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine dönüştürülmesi nedeniyle diğer branş uzman tabipleri Bartın Devlet Hastanesine,Bartın Devlet Hastanesinde bulunan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları ile Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanları ve ebeler hastanemize atanmışlardır.

* Daha önce Bartın Devlet Hastanesine bağlı olarak faaliyet gösteren Diş Tedavi ve Protez merkezi mevcut personel,cihaz ve tıbbi donanım ile birlikte Bakanlığımız Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 17.11.2005 tarih,21637 sayılı emirleri ile hastanemize bağlanmış ve Hastanemiz 20 Ünit kapasiteli olarak , Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Diş Tedavi ve Protez Merkezi adını almıştır.

* Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi 10.750 m2 toplam inşaat alanı üzerinde 6 katlı hastane ve 5 katlı poliklinik binasında hizmet vermektedir.

-140 fili yatağı,
-3 ameliyathanesi,
-8 yataklı müşahede odası, pansuman birimi,röntgen ve laboratuardan oluşan acil servisi ile tedavi hizmetlerini sürdürmektedir.

Adres

Aladağ mevkii

Telefon

(378) 227 16 48

Web
http://www.bartindogumcocuk.gov.tr/

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık