Bengü Resimleri Bengü Biyografisi

Resimleri Biyografisi

Mesleği: Ses Sanatçısı
Doğum Yeri: İzmir, Türkiye
Doğum Tarihi: 23 Nisan 1979

Bengü, 1979 yılında İzmir’de doğdu.

Bengü Erden, aslen Malatyalıdır. Müzikle faal anlamda ilk tanışması ilkokul yıllarında İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ile oldu.

Bengü, Ortaokul ve liseyi okuduğu Özel İzmir Amerikan Lisesi döneminde müzik çalışmaları devam etti ve İzmir’de sahnelenen Oliver Twist müzikalinde başrol oynadı. Müzikal sırasında tanıştığı İzmir Devlet Konservatuarı Genel Müdürü Müfit Bayrasa’dan bir yıl boyunca şan dersleri aldı.

1996 yılında Müfit Bayrasa’nin bir bestesiyle Müyap ve Show TV tarafından organize edilen POP SHOW 96′ Şarkı Yarışması’nda ikinci oldu. Yarışma, jüride yer alan Kenan Doğulu ile tanışmasına vesile oldu. Doğulu´ nun albüm teklifi üzerine hem üniversite eğitimini sürdürmek hem de albüm çalışmaları için İstanbul’a yerleşti.

Albüm çalışmaları yaklaşık üç buçuk yıl sürdü. Çalışmaları devam ederken Bengü, üç yıl Kenan Doğulu’ya vokal yaptı. Ayrıca albümün aranjörlüğünü üstlenen Ozan Doğulu ile de çeşitli çalışmalarda yer aldı. Bengü, halen Marmara Üniversitesi İsletme Fakültesi 4.Sınıf öğrencisi. Aynı zamanda Akademi İstanbul-San Bölümü´nde müzik eğitimini sürdürüyor.
Bengü Resimleri Bengü Biyografisi
Temmuz 2000’de piyasaya çıkan Hoş geldin adli albümde, Kenan Doğulu ve Ozan Doğulu bestelerinin yani sıra Şehrazat, Ümit Sayın, Ufuk Yıldırım, Yıldız Tilbe, Yasar, Tuğrul Odabaşı, Emre Irmak gibi değerli sanatçıların çalışmaları yer alıyor. Düzenlemeler ise Ozan Doğulu´ ya ait. Bu Albümde Kenan Doğulu ne Ozan Doğulu bestelerinin yanı sıra Şehrazat,Ümit Sayın,Ufuk Yıldırım, Yıldız Tilbe, Yaşar, Tuğrul Odabaşı, Emre Irmak gibi değerli sanatçıların çalışmaları yer aldı.

Yurtiçi ve yurtdışında 300’e yakın konserler verdi. Canlı performanstaki başarısı sempatik tavırlarıyla bar programları ve konserlerin aranılan ismi oldu. Televizyon ekranına ve objektiflere barışık olan Bengü bir senedir ATV televizyonunda her Cumartesi yayınlanan ELİFNAĞME adlı programı başarı ile sunmayı sürdürmektedir. İkinci albümü BAĞLASAN DURMAM’ı DSM etiketi ve Ahmet Çelenk prodüktörlüğünde satışa sunuldu. Albümde yer alan Ucuz Mumlar ve Müjde adlı şarkıların söz ve besteleri Bengü’ ye ait. Albümde Serdar Ortaç,Sibel Alaş,Hakkı Yalçın, Murat Çekem, Ayşe Birgül Yılmaz gibi usta isimlerle çalıştı. Radyo listelerinde hızla yükselen Gel Gel adlı şarkıyı Azerice yorumladı. Albümün çıkış ve klip parçası sözü Serdar Ortaç’a müziği N.Karvelas’a ait olan Korkumdan Ağladım.
Bengü Resimleri Bengü Biyografisi
Korkumdan Ağladım klibini Böcek Yapımdan son yılların başarılı yönetmeni Devrim Yalçın çekti.

Bengü’nün Albümleri

– Hoş Geldin (2000)
– Bağlasan Durmam (2005)
– Taktik (2007)
– Gezegen (2008)

Bengü Resimleri Bengü Biyografisi

Bengü Resimleri Bengü Biyografisi

Bengü Resimleri Bengü Biyografisi

Bengü Resimleri Bengü Biyografisi

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Avatar irade dedi ki:

    merhaba nasilsin bengu abla seni coooooook seviyorum biliyormusun benim arkadaslarimin hepsinin sarkici arkadaslari var amma benim yok ben arkadasim olaraq seni secdim lutfen sen de beni anla seninle arkadas olmaq istiyorum en buyuk hayalim lutfen benimle arkadas olmayi kabul et ve bana bir cevap yaz karsisinada benim ismimi yaz IRADE………SENI COOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOK SEVIYORUM BITANEM…

Yorum Yaz

Yukarı Çık