Beyaz bir cilde sahip olmak İçin Maske Tarifi

Beyaz bir cilde sahip olmak İçin Maske Tarifi

Biz kadınlar esmer olsak sarışın, sarışın olsak esmer olmayı hatta kıvırcık saçlılar düz saçlı, düz saçlı kadınlar da kıvırcık saçlı olmayı isterler.

Saçlarda değişim daha kolay olmakla beraber ten rengin de değişim biraz daha zor olsa da imkânsız değildir. Kimimiz esmer olmaktan memnun kalmayız ve beyaz tenli bayanlara özeniriz ve bunun için denemediğimiz kozmetik kremler, doğal maskeler neredeyse kalmaz. Güzelleşmek adına biz kadınlar her şeye katlanabiliriz.

Genel olarak cilt lekeleriniz çok fazla oldu ve o bölgeler grileşti ise de size bir maske önerisinde bulunabiliriz. Bir adet domatesi güzelce yıkayıp kabuklarından ayırın ve rendenin ince kısmıyla rendeleyin. İçine yaklaşık iki – üç çorba kaşığı kadar un ve bir çorba kaşığı da mısır unu ilave edin koyu bir kıvama gelince önceden temizlenmiş ve on dakika kadar da buhar banyosuna tutulmuş cildinize nazikçe yayın ve on dakika ile yirmi dakika arasın da maskenin kurumasını bekleyin. Maske tamamen kuruduğu zaman ılık su yardımı ile bolca yıkayarak cildinizi kurutun. Bu gibi işlemler cildinize parlaklık verecek ve sizi istediğiniz ten rengine biraz da olsa kavuşturacaktır.
beyazlamak_icin_maske
Özellikle yaz ayında fazla bronzlaşana ve bundan şikâyetçi olanlara önerimiz ise bol bol banyo yapıp vücudunu ve yüzünü keselemesidir. Bu durumda güneş yanıkları yavaş yavaş cildinizden gidecek ve siz eskisi gibi tekrar beyazlamış olarak hayatınıza devam edeceksiniz. Daha sonra uğraşmamak adına çok fazla güneşte kalmayın ve koruyucu kremler sürerek önlemlerinizi almalısınız.

Özellikle cildinizde çıkan sivilceler ile çok fazla oynamayın ve yazın güneşten olabildiğince uzak durun. Her ne kadar bronz ten moda olsa da siz de bu durumdan hoşnut olmayı beyaz kalmak isteyebilirsiniz.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık