Boyalı Saç Nasıl Parlar

Boyalı Saç Nasıl Parlar

Saç boyalarındaki kimyasal maddeler saçları kurumasına ve matlaşmasına neden olur. Özellikle amonyak katkılı saç boyaları kortekse işleyerek renk moleküllerinin emilmesini sağlar. Ancak bu işlem saçın nem dengesine zarar verir. Boyalı ya da boyasız tüm saçlar için saçın nem dengesinin korunması önemlidir. Kuruyan saçlar parlaklığını kaybeder ve matlaşır.

Boyalı saçların parlaklığını ve rengini korumak için boyalı saçlara özel bakım ürünlerini ve renk koruyucu kremleri tercih edin.
Saça kaybettiği nemi geri kazandırmak ve nem dengesini sağlamak için düzenli aralıklarla doğal yağ maskelerini kullanın. Derinlemesine bakım için zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı ya da hint yağını tercih edin.

Saça parlaklık veren bakım maskelerini deneyin. Protein içeren saç maskeleri saç tellerini onarmaya ve sağlık kazandırmaya yardımcı olur. Haftada en az 1 defa uygulayacağınız bu maskeler ile kuru ve mat saç sorunundan kurtulabilirsiniz.

Muzlu bal maskesi ya da yumurtalı zeytinyağı maskesi saçlarınızı besler ve parlaklık verir. Bir olgun muzu 1 yemek kaşığı bal ile püre haline getirin. Saçın tamamına karışımı sürdükten sonra 30 dakika bekleyip, soğuk su ile yıkayın.
2 yumurta sarısını yarım fincan zeytinyağı ya da badem yağı ile karıştırın. Saçın tamamına karışımı sürdükten sonra 30 dakika bekleyip, şampuanlayarak yıkayın. Soğuk su ile durulayın.

Saçlarınızı her zaman soğuk su ile durulayın. Sıcak su saçların matlaşmasına neden olur. Soğuk su ise kan dolaşımını hızlandırarak saç köklerinin beslenmesini sağlar.

Ekstra parlaklık içim elma sirkesini deneyin. 1 ölçü elma sirkesini 4 ölçü su ile karıştırıp, bir sprey şişesine alın. Saçlarınızı yıkadıktan sonra saçlara eşit şekilde püskürtün. Durulamadan, doğal bir şekilde kurumaya bırakın.

Saçlarınızı koruyun. Güneş ışığı saç boyalarının bir numaralı düşmanıdır. Aşırı güneş ışığının saç tellerine ve rengine zarar vermesini önlemek için şapka veya UVA koruyucu saç spreyi gibi önlemler alın.

Saçlarınızı fön makinesi ile kurutmayın. Saçlarınızın parlak görünmesi için fön makinesi yerine doğal bir şekilde kurumaya bırakın. Vaktiniz yoksa fön makinesinin soğuk ayarında ve düşük güçte kurutma yapın.

Klorlu sulara ve havuz sularına dikkat edin. Klor, boyalı saçlar için çok zararlıdır. Klorlu su, saç renginde değişimlere neden olabilir. Boyalı saçlarda, havuz suyundan kaçının. Gerekirse bir bone kullanarak yüzmeyi deneyin.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık