Bozuk boya nasıl anlaşılır

sandalye-boyamaBozuk boya nasıl anlaşılır

Bozuk Duvar Boyası Nasıl Anlaşılır?: Bozuk boyanın en belirgin özelliği boyanın kokusudur.

Bozuk boya kötü kokar.

İçinde renk değişikliği meydana gelir ve kurumaya başlar. Uygulama sırasında ise topaklanma yapar

***BİR BOYANIN BOZULUP BOZULMADIĞINI İLK KAPAK AÇILDIĞINDA KÜF,KOKMA YADA KARIŞTIRILAMAYAN AYRIŞMA VARSA BOZULMUŞ DEMEKTİR.BİR BOYANIN RAF ÖMRÜ 2 YILDIR.BOYAYI ÜRETEN FİRMANIN TSE Sİ VARMI ACABA.AYRICA TARAFSIZ BİR LABORATUARA GÖNDERİLİP TESTLERİ YAPILABİLİR.

***Yapışma kırılma soyulma,vıskosıte,yoğunluk,kuruma zamanı vb.testllerle anlaşılır

***Merhaba, ben ahşap ve endüstriyelde arge ve kalite kontrolde çalıştım. boyanın kendıne has viskozite değerleri,kuruma süresi ve kullanılan çözüsü vardır. ayrıca atımı sırasında patlamalar yani kabarcıklar gözlemlenmişse bozulduğuna dair bilgi edinebiliriz. tabi ahşap ve endüstriyelde atım tabancalarını kullanırken atımın yönüde kurumayı ve kabarmayı etkiliyor.benim verebilceğim genel bilgi şimdilik bu.ayrıca birebir müşterinin boyayı kullanımını teknik servisinizle ziyaret ederek boyanın bozuk olup olmadığını ya da müşterinin de kullanım hatası olup olmadığını görebilirsiniz.iyi çalışmalar.

***Boyalar markalı ise üretim parti numarası ve tarihi kutularında yazar büyük firmalarda bu üretimlerden şahit numune bulunur.bu şahit numunelerin fab tarafından incelenmesi ve raporlanması istenebilir.çünkü boya garanti şartlarını üretici belirler birçok parametre bozulmaya yolaçabilir
örn. boya çok sıcak yada çok soğukta bozulur

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık