BUHAR MASKESİ TARİFİ,BUHAR MASKESİ NASIL YAPILIR

,BUHAR MASKESİ NASIL YAPILIR

Cildinizi gün sonunda yeteri kadar temizlediğinizi düşünseniz de cilt altında kalan makyaj kalıntıları gözeneklerinizin tam olarak hava almasını engeller. Gözeneklerin hava alması için cilt belli aralıklarla yapılarak derinden temizlenmelidir.


Siyah noktaların ortaya çıkmasını engelleyen buhar maskesi bununla birlikte ciltte zararlı toksinlerin atılmasını da sağlar. Ayrıca buhar maskesi kuru ciltli kişiler için harika bir nemlendiricidir.

Buhar maskesi yapmak için aşağıda sayılan işlemleri sırayla uygulamalısınız.
Ocağın üzerine bir tencere içinde 1 litre kadar su koyarak kaynamasını sağlayın.
Su kaynadığında bir kap içine suyu boşaltarak içine dilediğiniz bir bitki ekleyin. Mesela suyun içine bir adet lavanta ekleyebilirsiniz. Lavanta kullanmak istemeyenler için okaliptüste iyi bir seçenek olabilir.
Saçlarınızı tepede topladıktan sonra büyük bir havlu alın ve havlunun altına başınızı sokun. Havlu gerekli buharın dışarı çıkmasını engelleyerek buharın cildinize daha iyi etki etmesini sağlayacaktır.
Cildinizin kızarmasını istemiyorsanız kova ve yüzünüz arasında mutlaka 25 cmlik bir mesafe bırakın. Aksi takdirde buhar cildinizde tahriş yaratabilir.
Bu esnada gözlerinizi kapatmayı unutmayın ve derin nefes alın.
Uyguladığınız işleme 10 veya 15 dakika devam edin. Bu kadar kalamıyorsanız bu süre 5 dakikada olabilir.
Başınızı havlunun altından çıkardıktan hemen sonra cildinizi yıkamayın. Bu esnada buhar cildinize daha iyi etki edecektir.
Bir müddet bekledikten sonra cildinize nemlendirici krem sürün. Cilt yapınıza uygun nemlendirici sürmek daha etkili olacaktır.

NOT: Buhar maskesi her gün uygulanmaz ayda bir kere uygulamak hem yeterli hemde en sağlıklısıdır. Fakat daha önce verdiğimiz buhar banyosu haftada 1 uygulanabilir.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık