Burun ameliyatlarında “Mandal Burun” tehlikesi,Mandal burun nedir

ameliyatlarında “ ” tehlikesi,Mandal nedir

Uzmanlar günlük hayatımızda bazı burunlarda gördüğümüz, sıkça karşımıza çıkan “” ile ilgili uyarıyor. İngilizcesi Pinch Nose (çimdiklenmiş burun) olan, önden bakınca mandalla sıkılmış gibi görünen burunlar günümüzde hiçte azımsanmayacak kadar fazla.

Mandal burun nedir ?

Önden bakışta burnun mandal takılmış gibi yanlardan sıkıştırılmış olmasına denir. kıkırdaklarının eninin çok daraltılıp boyunun, yeni buruna göre ayarlanmaması nedeniyle oluşur. Yaslanma açısı , kurus en ve boyu doğru ayarlanmış bir burun ameliyatı sonrası mandal burun oluşmaz.

mandal_burun_estetikMandal burnun yanlış ameliyatları sonucu oluştuğunu söyleyen Dr. Barış Çakır, burun ameliyatı olmayı düşünenleri bu konuda uyarıyor. Bunun bir komplikasyon olduğunu ve ameliyat sırasında burun kanat kıkırdaklarının aşırı daraltılması ile oluştuğunu dile getiren Çakır, bu yanlışın değiştirilmesi için yeni teknikler geliştirildiğini ve önümüzdeki 10 yıl içinde mandal burun oluşmasına neden olan tekniklerin terk edileceğini düşündüğünü belirtiyor.

“Hastaların çoğunun burun estetiğinden beklentisi, burun ucunun daraltılmasıdır. Bu işlemi sırasında burun kanat kıkırdakları deforme olursa mandal burun ortaya çıkar” diyen Çakır, burun ameliyatı olmayı düşünenlerin mutlaka doktorlarının yaptığı diğer ameliyatların sonuçlarına bakmaları gerektiğini dile getiriyor.Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık