Burun Estetiğinde, burnun dudakla uyumuna dikkat

Estetiğinde, burnun dudakla uyumuna dikkat

Genelde herkes küçük, dar, kalkık bir burun hayal eder. Ancak ideal olduğunu düşündüğümüz burun yüz şeklimize uygun olmayabilir. Dr. Barış Çakır, yüz kısmında özellikle burnun dudakla uyumuna dikkat çekiyor ve “ ne kadar darsa o kadar güzeldir” kavramının yanlış olduğunu vurguluyor.

Dr. Barış Çakır, ameliyatlarında, burun ucu genişliği ile kalınlığı arasında, bir ilişki olduğunu söylüyor. Burun ucunun genişliği ile kalınlığı arasında doğru orantılı bir ilişki olduğuna değinen Çakır, kalınsa, dar bir uyumsuzluk yaratabilir diyor.

Bazı markaların model yüzlerinde, bunun çok net görülebileceğini söyleyen Dr. Barış Çakır, kalın ve büyük gözlü bir modelin, normalde patates burun ucu diyebileceğimiz bir ucu, çok uyumlu taşıyabildiğini dile getiriyor.
burun_estetiginde_dudak_uyumu
Burun estetiğinde tek bir estetiğin doğru olmadığını her hastasına vurguladığını ifade eden Çakır, hastalarının, kendi yüz oranlarına benzeyen modeller getirdiklerini, bu nedenle istedikleri burnunda mantıklı olduğunu vurguluyor.

Elinden geldiğince ve mevcut burnun izin verdiği ölçüde, yapmaya çalıştığını söyleyen Dr Barış Çakır, etli dudakları olan bir kişinin dar bir burun ucu istemesi durumunda bu isteği mutlaka tartıştığını da sözlerine ekliyor.

Op.Dr. Barış Çakır
Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık