CAM CİLA NEDİR?, CAM CİLA NERELERDE KULLANILIR

, CAM CİLA NERELERDE KULLANILIR

Cam cila aslında parke verniğidir. Eski tip küçük, balık sırtı parkeler için kullanılır. Bazı firmalar ambalaj üzerine cam cila; bazıları ise parke verniği yazar. Genellikle parlak olanı kullanılır. Yarımat veya mat olanları da vardır. Zeminde parkelerin çizilmesini engellemek için dayanıklılık gerektiren yerlerde kullanılır.

Yüzeyde tam şeffaf bi görüntü oluşturarak uygulandığı yüzeyin rengini asla değiştirmez. Bu yüzden ahşap boyama gibi hobi işlerinde de tercih edilebilir.

Yat Verniği ise üzerinde şeffaf yazsa da bal gibidir. Tam şeffaf değildir. Ahşap kapı, pencere, küpeşte gibi daha önce verniklenmiş veya ahşap koruyucu uygulanmış yüzeylere uygulanır. Parlak, yarı mat veya mat olarak üretilir. Genellikle parlağı tercih edilir.

Çizilme dayanımı az olduğundan, yüzeyin rengini hafifçe değiştirdiğinden zeminde kullanılmaz. Ancak kapı pencere gibi dikey yüzeylerde iç ve dış mekanlarda kullanılabilir. Güneşe ve suya dayanıklıdır. Ömrü çok uzun değildir. Birkaç yılda bir eski verniğin yenilenmesi gerekebilir.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık