CC Krem Nasıl Kalıcı Olur

CC Krem Nasıl Kalıcı Olur

Makyajda kalıcılığı sağlamakta kullanılan pratik yöntemlerden biri olan CC krem, kadınların son zamanlarda çok fazla tercih ettiği bir makyaj malzemesidir. CC krem yüzdeki renk eşitsizliklerini düzenlerken cilde olduğundan daha güzel bir görünüm kazandırır. Cilt yapısına göre krem çeşitleri de değişiklik gösterir. İlki kuru ciltliler için içerisinde ışıltı ve nem kazandıran çeşididir. Diğer krem çeşidi ise yağlı ciltliler için olan parlamayı önleyici ve matlaştırıcıdır.

CC kremi daha kalıcı hale getirmek için ilk olarak cilde uygun temizleme jeli ile cilt temizlenir. Sonrasında ise cilde uygun nemlendirici uygulanmalıdır. Kuru ciltliler için daha fazla nem sağlayan yağ içerikli nemlendiriciler tercih edilmelidir. Yağlı ciltler için ise içerisinde yağ bulunmayan su bazlı nemlendiriciler kullanıldığında CC krem çok daha kalıcı hale gelmiş olur.

Diğer bir CC kremi kalıcı hale getirme yöntemi ise baz kullanmaktır. Bu bazlar uygulama sonrasında CC kreme tutunarak makyajın çok fazla kalıcı olmasını sağlar. Kuru ciltliler için içerisinde ışıltı olan ve nem verenler tercih edilir. Yağlı ciltliler ise parlamayı önleyici ve içerisinde silikon bulunan bazlar tercih edilir. Bu şekilde kalıcılık sağlanmış olur.

Bir diğer CC kremin kalıcı olma hali ise krem sonrası pudra uygulanmasıdır. Tercihe uygun ağır yapıda ya da hafif pudralar tercih edilerek CC krem daha fazla kalıcı olmuş olacaktır. Renkli pudralar daha fazla ağır olduğundan CC kremin üzerine uygulanır. Bir diğer pudra çeşidi ise transparan pudralardır. Bu tür pudralar daha ince yapılı olur. Ayrıca cilde uygulandığında ciltten bir ton açık olan CC kremin rengini koyultarak ciltle bütün bir renk elde edilmiş olunur.

Farklı markalarda satışlara başlanan makyaj sabitleme spreyleri de CC kremin kalıcı olmasında kullanılır. Makyaj sabitleyici ilk başta çalkalanılarak sonrasında bir metre uzaklıktan cilde sıkılır. Bu şekilde cilt hem aydınlanmış olur hem de CC krem çok daha fazla kalıcı olur.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık