Cep telefonu dolandırıcılarının yeni taktiği’Pepsi Yaşatır Seni 5757’mesajları

Cep telefonu dolandırıcılarının yeni taktiği”Pepsi Yaşatır Seni 5757″mesajları

Cep telefonu dolandırıcıları, ünlü isim ve markaları kullanmaya başladı.

İzmir’in Karabağlar ilçesinde oturan , ’ın “Pepsi Yaşatır Seni 5757” kampanyasından 10 bin lira kazandığı söylenerek dolandırıldı.

F.P.’nin cep telefonuna, 13 Eylül 2009’da bir mesaj geldi. “Değerli Abonemiz, Pepsi Yaşatır Seni 5757 kampanyasından çekiş sonucu hattınız 10 bin TL para ödülü kazanmıştır.

Bilgi işlem için arayınız. merkezleri @Seda Sayan@” yazılı mesaj üzerine hemen ağabeyi M.Ö.’ye haber veren F.P., birlikte dolandırıcıların numarasını çevirdiler.

Telefonu açan kişi, üç adet 250’lik kontör almalarını ve şifrelerini vermelerini, ertesi gün paralarını İş Bankası’na ait 82001162410 numaralı hesaptan çekebileceklerini söyledi.

M.Ö., daha sonra olanları şöyle anlattı: “Kardeşimin paraya ihtiyacı olduğu için bu sürprize sevindik. Telefonu arayıp Turkcell bulamadığımızı söyledik. ‘Vodafone da olur.’ dediler.

Üç tane 250’lik kontör aldık. Özelikle telefonu kapatmamamız söyleniyordu. Karşı taraf, sanki bankadaki gibi yoğun bir ortam varmış izlenimi veriliyordu.

Ben ilk 250 kontörün şifresini doğru söyledim. Biraz şüphelendiğim için diğerlerine yanlış şifre verdim. Ertesi gün bankaya gidince durumu anladık. Hemen aynı numarayı çevirdim fakat açmadılar.

Öğleden sonra tekrar denedim, bu defa açtılar ve yakınlarda market olup olmadığını sordular. Soğuk Pepsi alıp bir bardak içecekmişim. Telefonu kapattılar ve bir daha da ulaşamadım.”

Aldıkları toplam 750 ve konuştukları sürede harcadıkları 150 kontörle toplam 150 lira zarar ettiklerini belirten M.Ö., başkalarının da dolandırılmaması için herkesin duymasını istedi.

Karakola gidip telefon numarasını vererek suç duyurusunda bulunduğunu kaydeden M.Ö., oradaki görevlilerin, en az kendisinin dolandırıldığını söylediğini aktardı.

F.P. ise şunları söyledi: “Bizi Seda Sayan ve Pepsi adına dolandırdılar. Kendileri de dava açıp dolandırıcıları yakalatsınlar, bize yardımcı olsunlar. Her gün yayınlanan televizyon reklamlarında bu tür olaylara karşı vatandaşı uyarmaları gerekiyor.”

Pepsi firmasının ise reklam kampanyasından kontör kazananlara, “Bizim adımıza gönderilen mesajlara itibar etmeyiniz.” şeklinde uyarı mesajı gönderildi öğrenildi. (CİHAN)

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Cep telefonu dolandırıcılarının yeni taktiği’Pepsi Yaşatır Seni 5757’mesajları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Avatar birsen dedi ki:

    03.06.2013 tarihinde 0534 95746 71 nolu telefondan aynı kampanya için arandım.

  2. Avatar isimsiz dedi ki:

    bunların caydırıcı bir cezası yok yada emnıyet bulamıyor bunları.ne biçim bi ülkede yasıyoruz. herkes üç kagıtcı dolandırıcı.2500 tl benım yanlıs eft den gıttı gelmedi.büyük konuştum ama.

Yorum Yaz

Yukarı Çık