Ciğerlerin Su Toplamaması İçin Bitkisel Reçete

Ciğerlerin Su Toplamaması İçin Bitkisel Reçete

SARIMSAK: 10 gr sarımsak iyice ezilir, üzerine 10 gr ılık su konur, 24 saat bekletilir, bezle süzülür, günde 3 defa 20-30 damla içilir. Veya sarımsak bitkisinde tarif edildiği şekilde kullanılır.

ILGIN AĞACI: Ilgın ağacı kök veya yaprakları su ve sirke ile kaynatılır, lapa halinde ciğerlerin üzerine konur (ciğer çıbanında)

Aynca bitkisel ilaç olarak da şunlar kullanılır:

* Bir cezve suya iki kahve kaşığı kekik konur. Kaynatılıp süzüldükten sonra, üzerine bir tatlı kaşığı süzme bal katılıp yemekten evvel içilir.” Yemeklerde de sarımsak yemeye devam edilir.
* 250 gram çam fıstığı bir havanda dövülür. Üzerine üç çorba kaşığı bal kanştınlır. Günde üç kez birer çorba kaşığı yenir.
ciğerlerin-su-toplaması-için-bitkisel-reçeteler* Yanm kilo süzme bala, bir su bardağı dövülmüş kantaron kökü konur ve iyice karıştırılır. Yemeklerden evvel birer tatlı kaşığı yenir.
* 1 bardak kaynar suya, 6-12 gr yaprak konur, 10 dk bekletilir, günde 2-3 bardak içilir.
* 1 bardak kaynar suya, 5 gr çiçek konur, 10 dk bekletilir günde birkaç kaşık içilir.
* Yemekle beraber acı badem içi yenilir (günde 4-6 adeti geçmemelidir). (Göğüste birikmiş irini temizler).
* Kakule toz haline getirilir, günde birkaç defa 0.3-0.5 gr hap halinde alınır. 1 bardak suya, 4-10 gr kakule konur, 10 dk kaynatılır, günde 2-3 bardak içilir.
* 250 gram süzme bala 3 tatlı kaşığı dövülmüş kantaron kökü konup, iyice karıştırılır. Günde 3 kere aç karnına birer tatlı kaşığı yenir.
* Kekik, sarımsak, bal ve su : Bir cezve suya, 2 kahve kaşığı kekik konur. Kaynatılıp süzüür. üzerine, 1 tatlı kaşığı süzme bal katılıp, yemekten önce içilir. Ayrıca, yemek aralarında birer baş sarımsak yenir.
* 250 gram çamfıstığı, kabukları temizlendikten sonra bir havanda dövülür. üzerine, 3 çorba kaşığı bal karıştırılır. Günde 3 kere birer çorba kaşığı yenir.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık