Cilt Bakımı Masajının Önemi

Cildiniz en önemli giysiniz bir reklam cümlesi olsa da son derece doğru bir tespittir ve her kadın için muhteşem bir cilt hayali kurulmaktadır. Uzun yıllardır kadınlar için ne denli önemli olduğunu anlatılan efsanelerde de görmemiz mümkün. Kleopatra’dan Osmanlı sultanlarına varan bir bakım yolculuğu. Karşımıza çıkan tabloda görüldüğü üzere tek güzel olmak isteyen siz değilsiniz ve son olmayacaksınız.

Cilt emek ve sabır isteyen süreçlerden geçmektedir. Kısa süreli hiçbir bakım size kalıcı çözümler vermeyecektir. Buna engel olabilmek için rutin haline getirdiğiniz hareketleriniz olmalıdır. Mesela her gece yatmadan cildinizi nemlendirmeniz, soğuk havalarda nem değerinize dikkat etmeniz gibi rutinleri oturttuktan sonra bayanların gün içi takviyeleri başlamalıdır.

Önemli maskelerinizi yaptınız. Gece yatmadan yüzünüzü temizlediniz. Sabah zinde bir cilt ile uyandınız. Ve soğuk hava ile karşı karşıya gelmeden nemlendirme işleminizi de unutmadınız. Nemlendiricinizi bu aşamadan sonra evde bırakmıyorsunuz. Yapmanız gereken her nerede olursanız olun ister ofis, ister ev, ister bir misafir yani son derece basit bir uygulama.

Cilt Mezoterapisi1Öncelikle gidip yüzünüzü ılık bir suyla yıkayın fakat kurulamayın. Ardından nemlendiricinizi çıkarın ve elinize yüzünüz için yeterli olacak kadarını alın. Ardından alnınızdan baş ağrısı masajı yaparcasına orta kısımdan şakaklarınıza doğru bastırmadan daireler çizerek masaj yapın. Sonra yanaklarınızdan çene altınıza kadar bu daireleri devam ettirin. Son olarak boyun bölgenize bu işlemi yapacaksınız.

Dekoltenizden çene hizanıza kadar boynunuzda şeritler halinde çizgiler çizerek parmaklarınızı gezdirin.
Bunun amacı nedir? Aklınıza gelen soru bu olacak. Masaj kremin emilimini arttıracaktır. Bu ilk önemli hatırlatma ikincisi ise masaj sayesinde hızlanan kan dolaşımı daha fazla beslenen bir cilt anlamına gelmektedir. Bu kolay masajı günde 2 3 kez tekrarlayarak yüzünüzdeki hücrelerin beslenmesini arttırarak daha hoş bir cilde sahip olaya bir adım daha yaklaşmanız mümkün.

Cilt bakımı masajı kolay fakat etkili yöntemler arasındadır.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Avatar Özge Yılmaz dedi ki:

    Cilt Bakımı Masajını günde 2 3 kez tekrarlayarak yaparsanız cildinizdeki değişikliği en yakın zamanda farkedersiniz

  2. Avatar FİGEN SOYLU dedi ki:

    Cilt Bakımı Masajının Önemi ihmal edilmemesi gerekn önemli bir konu cildiniz yumuşacık ve canlı olur pırıl pırıl bir cilde kavuşursunuz

Yorum Yaz

Yukarı Çık