Cilt temizliği nasıl yapılmalıdır

Cilt temizliği nasıl yapılmalı

Hava kirliliği, rüzgar ve bunun gibi dış faktörlerin bir çoğu gün içerisinde cildin gözeneklerinin tıkanmasına ve kirlenmesine neden olur.

Cilt temizliği nasıl yapılmalı

Ancak pek çok kadın cildini sadece makyaj kalıntılarının kirlettiğini düşünür ve cildini sadece makyajdan sonra temizler. Oysaki cilt temizliğinin her gün düzenli bir şekilde yapılması, cildin sağlıklı ve ışıltılı görünmesi için gereklidir. Peki Cilt temizliği nasıl yapılmalı?

Cilt temizliği için öncelikle kullanılması gereken şey sudur. Ancak su eğer çok sertse bunun yerine cildinize uygun toniklerden de faydalanabilirsiniz. Cildinizi asla el ya da vücut sabunu ile yıkamamalısınız. Çünkü bu temizleyicilerin cildi kurutma özelliği vardır. Bunun yerine cilt tipinize uygun temizleyicileri kullanabilirsiniz.

Belirli aralıklarla yüzünüze buhar banyosu yapabilirsiniz. Bu sayede gözenekleriniz açılır ve içerisinde biriken kir ve yağdan çok çabuk kurtulabilirsiniz. Cildinizi temizledikten sonra kurulayacağınız havlu da çok önemlidir. Gün aşırı havluyu değiştirmek ve kişiye özel havlu kullanımı önemlidir. Bu sayede cilt temizlendikten sonra havludaki kirlerden dolayı cildiniz tekrar kirlenecektir.

Cildiniz için kullanacağınız temizlik ürünleri cildinize uygun olmalıdır. Örneğin kuru cilt için kullanacağınız temizleyiciler ve losyonlar cildiniz yağlı ise çok daha fazla yağ oluşumuna neden olacaktır.

Cilt iyi bir şekilde temizlenip kurulandıktan sonra istenirse yine cilt tipine uygun nemlendirici kremler kullanılabilir. Kullanılacak olan bu nemlendiriciler sayesinde özellikle problemli ciltlerde gözle görülür bir iyileşme çok kısa sürelerde meydana gelecektir.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık