Çocuk Oyun Alanı ve Özellikleri hakkında bilgi

Çocuk Oyun Alanı ve Özellikleri hakkında bilgi

Bahçeniz içinde çocuklarınız için yapacağınız bir oyun alanı, kapalı alanlar içerisine sıkışan ve özgürlüğü tadarak etrafla ilgili daha fazla şey öğrenmek isteyen çocuklarımız için çok sağlıklı ve yararlı bir uğraş alanı haline gelecektir. Bu sayede çocuklarınız dışarıda da eğlenmeyi öğrenmiş olacaklardır. Tabi ki bunu yapabilmek için güzel bir plan belirlemek gerekir. Bahçenizin yapısını eğlenceye yönelik bir şekilde düzenlemek istiyorsanız size birkaç önerimiz olabilir.Çocuk oyun alanı ve özellikleri çok farklı dizaynlara eşlik eder.

– Oyun alanı yapacağınız bölgenin zemininde eksik bir alan bırakmamaya özen gösterin. Bahçenizin oyun için ayırdığınız bölgesinin zeminini yeniden gözden geçirmeniz, gerekirse yeniden çimlendirmeniz hem estetik açıdan hem de istenmeyen sakatlıklara karşı iyi olacaktır. İsterseniz hazır çimi tercih edebilirsiniz. Çimlendirdiğiniz alanın etrafına dikilecek bir kaç ağaç bölgeyi adeta çevreleyecektir.

– Bahçenizin etrafını çit veya benzeri malzemelerle çevrelemeniz çocuklarınızın güvenliği açısından ve çevrenizdekilerin rahatsız edilmemesi için çok önemlidir.Bu sayede hem açık alanın ferahlığını ve sağlığını hem de evinizin güvenliğini bir arada yaşayabilirsiniz.

– Bahçenizde uygun alan varsa belli bir bölümü bir spor alanına da çevirebilirsiniz. Düz bir çim zemine sahipseniz alacağınız küçük bir kale ile futbol oynayabilir, bir kaç bireysel spor malzemesi ile kendinize bir açık hava fitness alanı oluşturabilirsiniz. Bahçenize yaptıracağınız küçük bir yolla da çocuğunuzun bisiklet sürmesini kolaylaştırabilirsiniz.

çim bahçesiÇocuk Parkı

– Bahçenizdeki eğimler veya tümsekler birer eğlence noktası haline gelebilirler. çocuklarınız bu noktalarda koşma, yuvarlanma, tırmanma gibi faaliyetlerle ve daha bulacakları birçok oyunla daha çok eğlenebilir.

– Bahçenizde oluşturacağınız küçük saklanma yerleri ile de buna yönelik oyunlar oynayabilirsiniz. Garaj arası, ağaç arkaları gibi mevkiler bu iş için önemli olabilir.

– Bahçenizde zararlı hayvanların, haşaratın veya zararlı bitkilerin olduğu alanları düzenleyeceğiniz oyun alanlarından ayırın, ayrıca bu tarz zararların çocuğunuzu etkilememesi için haşere ilaçlama ve çim biçimi gibi işleri aksatmamak gerekir.

– Sıcak yaz günlerinde ise oyun ortamını biraz ıslak hale getirmek daha eğlenceli olabilir. Kullanacağınız fıskiyeler, kuracağınız bir çeşme veya havuz gibi çocuk oyun alanı uygulamaları çocuklarınız için çok eğlenceli saatler için işe yarayabilir. Ancak çamur oluşumunu da engelleyici önlemleri almak gerekir.

Bu tarz bazı önemli noktaları dikkate alarak ve biraz planlama ile, sahip olduğunuz bahçenizi siz ve aileniz için çok eğlenceli bir oyun alanına çevirmeniz mümkün. Şehir hayatının yoğunlaştığı günümüzde sahip olduğunuz bahçenin kıymetini bilerek mutlu an fırsatlarını kaçırmayın.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık