contractubex jel ne işe yarar,ne için kullanılır,faydaları nelerdir

Contractubex ciltteki yara izlerinde kullanılır. Contractubex yara izini düzeltici etki gösterir.

Bileşiminde 3 farklı etken madde bulunur. Contractubex’in bileşiminde bulunan bu etken maddeler; hasarlı cilt bölgesindeki sağlıklı hücrelerin yeniden gelişmesine yardımcı olur. İltihabi durumları önleyip, azaltarak; belirli bağ dokusu hücrelerinin büyüme ve çoğalmasını önleyerek çalışır.

Contractubex aşağıdaki durumlar ile ilgili bir ilaçtır:

operasyon, yanık veya kaza sonrası oluşan, hareket kısıtlayıcı ve görüntü olarak rahatsızlık verici izler;

ciltte oluşan bir hasar veya bir cilt hastalığı sonrasında cildin görünümündeki gözle farkedilir nitelikteki izler, yara izleri;

cilt altındaki dokularda; genellikle zedelenme, cerrahi, yanık veya kistik akne gibi ciddi deri hastalıklarında oluşan, yumru şeklindeki sert kitlelerle karakterize izler;

yaralanma, ameliyat veya hastalığa bağlı olarak hasar gören normal dokunun yerini alan aşırı sayıdaki bağ dokusu liflerinden oluşan izler (hipertrofik skarlar);

çoğunlukla 65 yaş üstü erkeklerde görülen avuç içindeki aponörozun bilek ve kola yayılan ve el işlevlerini engelleyen kasılmaları (dupuytren kontraktürü).

Contractubex burada yer almayan diğer tedavi edici amaçlar için de kullanılıyor olabilir.

Hakkında Bilmem Gereken En Önemli Bilgiler Nelerdir?

Contractubex yalnızca vücudun dış yüzeyine uygulamak içindir.

Contractubex tedavisi mevcut izin büyüklüğüne bağlı olarak haftalarca veya aylarca sürebilir. İlacınızı doktorunuzun size belirttiği süre boyunca düzenli olarak kullanınız.

Doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe henüz yeni oluşmuş taze izlerin tedavisinde aşırı soğuk, UV ışını ve çok güçlü masaj gibi uygulamalardan kaçınınız. Bu uygulamalar fiziksel tahrişe yol açabilir.
Contractubex Jel Kullanmaya Başlamadan Önce Sağlık Uzmanıma Bildirmem Gerekenler Nelerdir?

Eğer Heparin, Extractum cepae veya Allantoin’e ve / veya ilacın bileşiminde bulunan diğer maddelerden herhangi birine alerjiniz varsa bu ilacı kullanmayınız.

Eğer parabenlere alerjiniz varsa bu ilacı kullanmayınız.

Eğer herhangi bir ilaca, maddeye veya yiyeceğe alerjiniz varsa Contractubex kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz.

Contractubex JelGebelik ya da Emzirme Döneminde Contractubex Jel Kullanabilir miyim?

Contractubex’in hamile veya emziren bayanlarda kullanımına dair yapılmış kontrollü bir çalışma yoktur. Eğer hamileyseniz veya tedavi dönemindeki tarihlerde gebe kalmayı planlıyorsanız doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız. Eğer bebek emziriyorsanız doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.
Contractubex Jel Nasıl Kullanılır?

Bu ilacı tam olarak size belirtilen (reçete edilen) şekilde kullanınız. Bu ilacı doktorunuz tarafından size reçete edilenden daha fazla dozda veya daha uzun süre boyunca kullanmayınız. Reçetenizdeki talimatlara mutlaka uyunuz.

Contractubex yalnızca vücudun dış yüzeyine uygulamak içindir.

Eğer tedavi gören bölge ellerinizde değil ise, ilacı ilgili bölgeye uygulamadan önce ve uyguladıktan sonra ellerinizi yıkayınız.

Yeterli miktarda (ne çok az ne çok fazla) Contractubex’i ilgili bölgeye sürünüz. İlacın ciltten iyice emilmesini sağlamak için, ilacı cildinize masaj yaparak uygulayınız.

Sert ve eski izlerin tedavisinde Contractubex’i gece boyunca üzeri gazlı bez ile kapalı halde kalacak şekilde uygulayabilirsiniz.

Yara izi oluşmasını engellemek ve Contractubex tedavisinden en iyi sonucu almak için Contractubex tedavisine, derideki bir hasar sonrası, ilgili bölgedeki doku yenilenmesini takiben hemen başlanmalıdır.

Contractubex tedavisi mevcut izin büyüklüğüne bağlı olarak haftalarca veya aylarca sürebilir. İlacınızı doktorunuzun size belirttiği süre boyunca düzenli olarak kullanınız.

Bir Doz Almayı Unutursam Ne Olur?

Eğer bir dozu uygulamayı unuttuysanız hatırladığınız an bu dozu uygulayınız. Eğer hatırladığınızda bir sonraki dozun vakti yaklaşmışsa uygulamadığınız dozu atlayınız ve ilacı planladığınız düzende uygulamaya devam ediniz. Unuttuğunuz dozu telafi etmek için ekstra ilaç uygulamayınız.
Fazla Doz Alırsam Ne Olur?

Eğer ilacınızdan uygulamanız gerekenden çok daha fazla dozda uyguladığınızı düşünüyorsanız veya ilacı kazayla yuttuysanız bir acil servisi arayarak yardım isteyiniz.

Contractubex’e ait bir doz aşımı bilgisi yoktur.

Contractubex Jel Kullanırken Nelerden Kaçınmalıyım?

İlacın gözlerinizle veya ağzınızla temasından kaçınınız. Eğer ilaç gözlerinize veya ağzınıza temas ederse bol su ile yıkayınız.
Contractubex Jel’in Yan Etkileri

Alerjik reaksiyon belirtileri olan şu sıkıntılardan herhangi bir ya da birkaçına sahipseniz acil sağlık yardımı alınız : ürtiker (kurdeşen); nefes almada zorluk; yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik.

Daha hafif yan etkiler de görülebilir, bunlar:

ciltte hafif kızarıklık, kaşıntı.

Burada yer alanlar dışında başka yan etkiler de görülebilir. Alışılmadık ya da sıkıntı yaratan bir durumla karşılaştığınızda doktorunuza başvurunuz. Yan etkiler ile ilgili tıbbi tavsiyeler için doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Contractubex Jel ile Etkileşen Diğer İlaçlar Hangileridir?

Ağız yoluyla veya enjeksiyon yoluyla aldığınız diğer ilaçların cilt yüzeyine sürülen Contractubex ile etkileşime girmesi beklenmez. Ancak birçok farklı ilaç birbiri ile etkileşime girebilir. Hekiminize reçeteli veya reçetesiz satılan, kullandığınız tüm ilaçları söyleyiniz. Bunlar; vitaminler, mineraller, bitkisel ürünler ya da başka bir hekim tarafından size reçete edilen ilaçlar hakkında olabilir. Hekiminize danışmadan yeni bir ilaç kullanmaya başlamayınız.
Contractubex Jel’i Hangi Koşullarda Muhafaza Etmeliyim?

İlacınızı oda sıcaklığında nemden ve sıcaktan uzak olacak şekilde muhafaza ediniz.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Avatar Vüqar dedi ki:

    Su çiçeği hastalığından sonra kalan izler için kullanıla bilirmi?

Yorum Yaz

Yukarı Çık