DESEN RULOSU İLE DUVARA EFEKT YAPMAK, TAZI KULAĞI EFEKTİ YAPMAK

,

Çok zor ve profesyonel bir iş gibi görünse de siz de evinizin duvarlarına efekt boyası yapabilirsiniz. Daha önce de biraz boyama tecrübeniz varsa biraz alıştıktan sonra bütün duvarlarınızı efekt boyası ile boyamak isteyebilirsiniz.

Ençok kullanılan sedef efekt boyasının uygulanması:

Gerekli Malzemeler:

Alt zeminin rengini oluşturmak için boya ve rulo
Efekt uygulanacak ikinci kat için efekt boyası ve rulosu (ya da uygulanacak efekt deseninin aparatı)
İkinci kat boyanın fazlasını almak için sünger rulo. buradan efekt aparatları çeşitlerine bakabilirsiniz.

Sedef Efekt Boya Uygulaması:

Astar boyasını (su bazlı silikonlu boya) normal kısa tüylü duvar rulosu ile duvara uygulayın ve kurumasını bekleyin. (2 saat ara ile 1 ya da 2 kat)
Boya kuruyunca aynı rulo ile Sedef Efekt boyasını tek kat sadece 1 duvara uygulayın. (Bir duvarın efekti bitince diğer duvara geçeceksiniz.)
Duvardaki efekt boyası kurumadan hızlı bir şekilde mevcut efekt boya rulosu ile duvardaki efekt boyanın üzerinden geçin. (Efekt rulosu boyaya batırılmayacak.) Ya da baskı aparatınız varsa (kuş, çiçek, gül) duvardaki boyanın fazlasını bir sünger rulo ile aldıktan sonra duvardaki efekt boya kurumadan üzerine bastırın.

Bazı efekt rulo çeşitleri: Deri efekt rulosu, gül efekt rulosu, tazı kulağı rulosu, folyo efekt rulosu, ince desen rulosu
Baskı efekt aparatları: Deri gül efekt baskısı,kristal efekt süngeri, çizik desen aparatı, ahşap deseni aparatı, derin kabartma süngeri,
Bazı sünger dekoratif baskılar: Meşe, yunus, yıldız, ayı, denizatı, baykuş, dinazor, balık, kedi, fil, kuğu, güvercin, kaz, nota, köpek, şemsiye, tavşan, balerin, at, futbolcu, çam, yelken, elma, uçak, gitar, araba baskıları. Yukarıdaki rulo, damga, aparatlar ve baskıların hepsinde efekt uygulaması aynıdır. (resimleri büyütmek için üzerine tıklayın.)

Uyarı ve Tavsiyeler

Yukarıdaki anlatım piyasada en çok kullanılan sedef efekt boya içindir.
Sedef efekt boya kokusuz, parlak ve çok iyi silinebilen bir boyadır. 2,5 lt ile tek kat yaklaşık 40 m² alan boyanabilir. (12-15 m² bir oda.) İstenirse 2 kat uygulanabilir.
Efekt boyalar genellikle hazırdır. Su v.b. katkı maddeleri ilave edilmez.
Bazı efekt boyaların uygulamaları farklıdır. Örneğin: Mermer desenli efekt boya, simli boya, hasır efekt boya.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. sercan dedi ki:

    Tasarımlarınızın, ev dizaynlarınızın ne kadar özgün olacağı hayal gücünüze kalmış.

    Dekoratif ve şık bir duvar oluşturmak için duvar kağıdına ihtiyacınız kalmadı. Artık desenli boya ruloları sayesinde farklı desenleri ve modelleri duvarınıza yansıtabilirsiniz

Yorum Yaz

Yukarı Çık