DİJİTAL ÇERÇEVELERİN ÖZELLİKLERİ

Artık dijital çerçeveleri birçok mağazada ucuz fiyatlarıyla da görmeniz mümkün. Piyasada ortalama 70TL ile 500TL arasında fiyatlarla satılıyor. Bu kadar fiyat farkı olmasının da tabi ki var bir nedeni..

Lcd ekranın büyüklüğü, desteklediği müzik, resim ve video formatları fiyatını etkileyen etkenler arasında.

Büyük firmalar özelliklerini arttırarak fiyatlarını da yükseltiyorlar. Çözünürlük, parlaklık, bluetooth gibi Piyasada ucuz 70TL civarı satılan dijital çerçeveler genellikle sadece slide show şeklinde müziksiz resimleri gösterebiliyoryor.

Hafıza kartı girişi bulunan bu cihazlar küçük bir adaptör ile çalışıyor. Ayrıca anahtarlık şeklinde yanınızda taşıyabileceğiniz minik modellerine var.

Ucuz olanların günde ortalama birkaç saat çalıştığını varsayarsak birkaç sene sonra lcd ekran ömürlerini dolduruyorlar.

Yine ucuz cihazlarda izlenme açıları da pek geniş sayılmaz. Uzakta yanlarda veya sizden yukarıda kaldığında görüntü kararıyor hatta bazen hiç göremiyorsunuz.

O yüzden koyacağınız yerin açısını iyi ayarlayın. 2-3 metrede görüntü fena deyil. Hafıza kartına koyduğunuz bazı resimleri kendi çözünürlüğüne ayarlayıp yanlardan kırpacaktır. Dik resimleriniz varsa bunları da yana yatmış şekilde göreceksiniz. Bilgisayardan çevirin

Dijital çerçeveler mükemmel hediyelik olarak düşünülebilecek cihazlar. Çalışma masanızda ya da salonunuzun duvarında sevdiklerinizi gösteren sürekli aktif halde bir çerçeve çok hoş olurdu değil mi?

Son olarak özellikle ucuz çin malı olanlarının görüntü açısı düşük, uzaktan resimlerinizi net göremeyebilirsiniz, iyice incelemeden almayın. Slide show u size o yaptırmasın dört tane fotoğraf izleyeceksiniz diye…

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık