DİVX PLAYER NASIL SEÇİLİR?,ÇİN MALI DVD ALINIR MI?

,

Dvd oynatıcı alırken bütceniz müsait ise ses sistemi ile beraber almanız hem görünüm açısından uyumlu olur hem de dvd oynatıcının ses çıkışına uygun hoparlorleri almış olursunuz.

2+1 çıkışlı mı 5+1 çıkışlı mı sormayı da unutmayın. Ayrıca bir kart okuyucu girişi kameranızdan ya da telefonunuzdan çektiğiniz film ve resimleri kolaylıkla izlemenizi sağlayabilir.

Lcd televizyonunuz ile aynı marka dvd oynatıcı alırsanız tek bir kumanda ile ikisini de kontrol etme şansınız olabilir. Bazı büyük firmalar kumandaları uyumlu çıkarıyorlar bu da kullanım açısından çok pratik oluyor.

Her üründe olduğu gibi dvd oynatıcıların da çin malı olanlarını piyasada bol bol bulmak mümkün. Bunların hemen sıkıntılarını belirtelim:

En önemli zayıflıkları optik lensleri zamanla deforme oluyor çizik cd ve dvd leri görmemeye başlıyorlar. Aynı zamanda kumandalarının da pek dayanıklı, ergonomik ve şık olduğu söylenemez.

Çin malı dvd oynatıcılarının fiyatlarının çok ucuz olması, çok fazla görüntü formatını destekliyor olması, çoğunda kart yuvası ve usb girişi olması onları satın alınabilecek ucuz cihazlar arasına katıyor.

Cihazların ön yüzlerinde desteklediği formatları gösteren bir satır görebilirsiniz.örnek mp4,wma,jpeg,divx Bunlar yeri geldiğinde çok kullanışlı olabiliyor.

Mesela internetten indirdiğiniz mp4 formatında bir videoyu hiçbir işlem yapmadan dvd çalarınızda izlemek kolay olmaz mı?

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık