Doğal Yollarla Siyah Noktalardan Kurtulun

sivilceDoğal Yollarla Siyah Noktalardan Kurtulun

Güzelliğinize gölge düşüren siyah noktalardan doğal yollarla nasıl kurtulacağınızı anlatıyoruz! Bu basit yöntemlerle pırıl pırıl bir cilde kısa sürede kavuşabilirsiniz.

Ölü hücreler

Siyah noktaların oluşmasında en büyük etken cildin temiz kalamaması ve ölü hücrelerden tam olarak temizlenememesidir.

Bu yüzden haftada bir kere peeling yapmak bu ölü hücrelerden kurtulmanızı sağlar ve siyah noktaların oluşumunu engellediği gibi aynı zamanda siyah noktaların zaman içinde dışarı çıkmasını da sağlar.

Eğer cildiniz yağlı ise muskat kullanabilirsiniz. Muskat cildinizdeki fazla yağlardan arınmayı sağlar. Sütle peeling yaparak laktik asidi sayesinde cildinizdeki ölü hücrelerden kurtulabilirsiniz. Karbonat ve su, limon suyu ve şeker, tuz ve ekşi krema peeling görevi gören diğer doğal besinlerdir.

Balla gelen güzellik

Balın cildiniz için ne kadar faydalı olduğunu biliyor musunuz? Balla yapılan maskeler ve bakım kürleri sayesinde siyah noktalardan kurtulabilirsiniz. Balı parmaklarınızda dökün ve cildinizi ovaladıktan sonra iyice temizlemeye özen gösterin.

Yumurta

Büyük bir protein kaynağı olan yumurta, cildinizin güzelliği için en vitamin dolu yöntemlerden biridir. Yumurta beyazıyla siyah noktalardan kurtulmak için, yumurtayı ikiye bölün ve beyaz olan kısmı cildinize uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra durulayın.

Yüzünüzü ağır kimyasallarla temizlemeyin.
Günde iki kere, doğal ürünlerle yüzünüzü temizleyin.
Mümkün olduğunca az makyaj yapın.
En az haftada bir defa yastık kılıfınızı değiştirin, yıkayın.

Yüzünüzü yıkadıktan sonra ve nemlendirmeden önce astrenjan bir madde kullanın (elma sirkesi gibi) bu, gözeneklerinizi sıkılaştıracaktır.

İki haftada bir yüz buharıyla gözeneklerinizi açın ve tıkanmalarını önleyin.

Gün içinde fazla yağı almak için yağ emici kağıtlardan kullanın.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık