Dolap Tasarımında Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir

Dolap Tasarımında Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir

Elbette tüm dolap tasarımları, yenilemeleri ve tamirleri sizin ihtiyacınızı gidermek ve dış görünüş açısından dikkat çekebilmek için yapılır. Kimse evindeki dolapların çirkin görünüme sahip olmasını istemez.

Bu yüzden de bulunduğu yere göre en uygun ve en verimli kullanılacak modelin kurulumunun araştırması yapılır. Yeni alınacak bir dolap seçeneğinde ya da mevcut dolaplarınızın yenilenmesinde düşünmeniz gereken şey dolaplarınızın tasarımını ne yönde değiştirmek istediğiniz olmalıdır.

-Sahip olacağınız dolapların tasarımları konusunda dikkat etmeniz gereken önceliklerden biri olarak çok vurucu ve keskin bir tasarıma sahip olarak kendini belli eden bir dolaba mı yoksa mevcut dekorasyonunuz içerisinde pek belli olmayan bir dolaba mı sahip olmak istediğinizdir.

-Eğer sağlamlığı ve geniş kapasiteyi arıyorsanız özellikle üretilen dolabın malzemesine bakmanız gerekmektedir. Dolabı kullanacağınız alan da bu seçeneği belirlerken etkili olur. Buna göre normal bir şekilde odanızda kullanacağınız bir dolap büyük çoğunlukla ahşap olmakla beraber mutfak veya banyolarda kullanılacak dolaplarda ahşabın yanında çelik veya alüminyum gibi malzemelerden de yararlanılabilir.

dolap tasarımı-Dolap modelinde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da diğer detaylar olan kapak, menteşeler ve tutacaklardır. Özellikle ahşap dolaplarda kapağın en çok masraflı detayların başında geldiğini söylemek gerekir.

-Eğer dolabınız açık renk bir duvarın önündeyse, renginin hafif koyu olması daha etkileyici bir görünüm katar. Bu durumu tam ters renk durumunda da söyleyebiliriz. Genellikle evlerin duvar renklerinin çok fazla koyu tonlarda tercih edilmediğini düşünürsek koyu renkli ahşap malzemelerin neden daha pahalı olduğunu da anlamamız pek zor değildir.

-Dolaplarınız üzerinde oluşacak en ufak bir leke dahi estetik görünüm açısından olumsuz etki verir. Bunun önüne geçebilmek adına eğer çıkması zor bir leke ile karşı karşıyaysanız dolabınızı boyatmanız daha akıllıca bir seçim olacaktır.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık