Dr.Senai Aksoy Kadın Hastalıkları Uzmanı

Dr.Senai Aksoy Kadın Hastalıkları Uzmanı

ART Tıp Merkezi kurucularından Dr. Senai Aksoy, 1962 yılında Ankara’da doğdu. İzmir Atatürk Lisesi’nden 1979 yılında mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni bitirdi.
kadın hastalıkları uzmanı dr senai aksoy

Dr. Senai Aksoy 1987 yılında Fransa Franche-Comté Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladı. 1993 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı oldu.

kadin-hastaliklari-uzmani-dr.-senai-aksoyFransa’da çalışmalarını 1994′e kadar sürdüren Dr. Senai Aksoy, Paris Rene Descart Üniversitesi’nden Üreme Sağlığı ve İnfertilite diploması, Clermont Ferrand Üniversitesi’nden Jinekolojik Laparaskopik Cerrahi diploması ve Strasburg Louis Pasteur Üniversitesi’nden Jinekolojik ve Obstetrikal Ultrason diploması aldı.

Türkiye’ye 1994′de döndükten sonra Ankara Sevgi Hastanesi Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite Bölümü’nde çalışmaya başladı. Şubat 1996′da Amerikan Hastanesi Üreme Sağlığı Ünitesi’nde görev yapmaya başlayan Dr. Senai Aksoy aynı yıl medikal direktörlüğünü yürüttüğü www.tupbebek.com sitesini kurdu.

İki yıl sonra 1998 yılında tüp bebek ve kadın doğum uzmanı üç doktor ile birlikte ART Tıp Merkezi’ni kurdu.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık