Dudaktan Kalbe Kitabının İngilizce Özeti

Dudaktan Kalbe Kitabının İngilizce Özeti

Pasha, a leading figure of Saip of Izmir, is one mayor has done.

Saip Pasha ‘s nephew, Hussein by force of Kenan’s uncle was later engineer to sell his mother’s shop has gone to Europe to study music. The ability to play the violin, Hüseyin Kenan beautiful music to the western world has adopted.

The city where the late uncle’s insistence, to childhood, comes to Izmir. I know a naughty boy, Hussein Pasha, formerly Saip with Kenan is proud now, by organizing a banquet that has the pleasure to show the proximity to the famous composer. All this from the crowd and from the strict gimmickry went to the Hüseyin Kenan Bozkaya want to relax.

Bozkaya in the small “red-yapıncak are met”. Because of light due to the freckled red-Lamia Kenan yapıncak name Hussein was tak. Hüseyin Kenan as a married woman has been set up to Nimet Hanim. This is a small town to get rid of the rumors seem to indicate proximity to Lamia.

Hüseyin Kenan finished writing returned to Istanbul. Intention is to marry Princess Cavidan. Hussein went to Egypt at the time of Kenan princess turns back to Izmir. There begins rapprochement between Lamia and Lamia and will have to. Then he wants to marry Lamia says. But Lamia, I do think for the sake of duty will not accept the marriage proposal.

Three months after pregnancy and learns Lamia want to commit suicide. To recover from suicide, Kütahya to be sent to relatives as well. Lamia’s daughter gives birth Mekrube’yi there. After the marriage with someone who is very eventful day.

In the meantime, her husband’s nephew, Doctor Valerie comes from Kütahya. Hussein is married to Princess Lamia Kenan doctor’s hear from Valerie. Lamia is separated from her husband. Valerie wants to marry him is denied. Come to Istanbul with her daughter. Shortly after Valerie also come to Istanbul.

One day, Valerie’s examination with Hüseyin Kenan Lamia encounters. Hüseyin Kenan Lamia have noticed through the love of marriage in the life of the trunnion has not. Valerie’s married to Lamia and Lamia heard Hüseyin Kenan commits suicide unable to meet

TÜRKÇESİ

Saip Paşa İzmir’in önde gelen tanınmış kişilerinden, belediye başkanlığı yapmış birisidir.

Saip Paşa’ nın yeğeni Hüseyin Kenan dayısının zoruyla mühendis olmuş daha sonra annesinin dükkanını satıp Avrupa’ya müzik eğitimi almaya gitmiştir. Güzel keman çalan Hüseyin Kenan müzikteki yeteneğini batı dünyasına kabul ettirmiştir.

Dayısının ısrarıyla çocukluğunun geçtiği şehre, İzmir’e gelir. Saip Paşa vaktiyle haylaz bir oğlan diye bildiği Hüseyin Kenan’la şimdi övünmekte, ziyafetler düzenleyerek bu ünlü besteciye yakınlığını göstermekten zevk duymaktadır. Bütün bu kalabalıktan ve şatafattan sıkılan Hüseyin Kenan Bozkaya’ya giderek dinlenmek ister.

Bozkaya’da küçük “kınalı yapıncakla tanışır”. Lamia’ya hafif çilli yüzünden dolayı Hüseyin Kenan kınalı yapıncak ismini takmıştır. Hüseyin Kenan evli bir kadın olan Nimet Hanıma kur yapmaktadır. Burası küçük bir kasaba olduğu için dedikodulardan kurtulmak için de Lamia’ya yakınlık gösterir gibi görünmektedir.

Hüseyin Kenan yaz bitince İstanbul’a döner. Niyeti Prenses Cavidan’la evlenmektir. Hüseyin Kenan prensesin Mısır’a gittiği sırada tekrar İzmir’e döner. Orada Lamia ile aralarında yakınlaşma başlar ve Lamia’ya sahip olur. Daha sonra Lamia ile evlenmek istediğini söyler.

Fakat Lamia, bunu vazife icabı yaptığını düşünerek evlenme teklifini kabul etmez. Lamia hamileliğini üç ay sonra öğrenir ve intihar etmek ister. İntihardan kurtarılır, Kütahya’ya akrabasının yanına gönderilir. Lamia kızı Mekrube’yi orada doğurur.

Hayli maceralı geçen günlerden sonra birisiyle evlenir. Bu sırada kocasının yeğeni Doktor Vedat Kütahya’ya gelir. Lamia Hüseyin Kenan’ın Prenses ile evlendiğini Doktor Vedat’tan duyar. Lamia kocasından ayrılır. Vedat onunla evlenmek istese de reddeder. Kızıyla İstanbul’a gelir. Kısa bir süre sonra Vedat da İstanbul’a gelir.

Bir gün Vedat’ın muayenesinde Hüseyin Kenan’la Lamia karşılaşır. Hüseyin Kenan Lamia’yı sevdiğini geç fark etmiş evlilik hayatında muylu olmamıştır. Vedat’ın Lamia ile evleneceğini duyan Hüseyin Kenan intihar eder ve Lamia’ya kavuşamaz…

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık