DUVAR TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR

DUVAR TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR

Yağlı boyaların ıslak tozu alınabilir ve yıkanabilir. Temizlik maddesi olarak deterjanlı ve orta yumuşaktaki sabunlu su kullanılır
Duvarların kendine has kaplamaları ve temizlik metotları vardır. Bunlar; şu şekilde sıralanabilir.

Plastik boyalı duvarlar

Temizliği, toz almadan sonra lekeli kısımların sabunlu süngerle,çok kirli olan yerlerin ise, çamaşır suyuna batırılmış bezle silinmesi şeklinde yapılır.

Yağlı boya duvarlar

Yağlı boyaların ıslak tozu alınabilir ve yıkanabilir. Temizlik maddesi olarak deterjanlı ve orta yumuşaktaki sabunlu su kullanılır.

Kağıt kaplı duvarlar

Yumuşak lifli naylon, uzun saplı fırça ile kolayca süpürülebilir. Yağışlı ve nemli havlarda asla fırçalanmamalıdır. Nemli hava tozun kağıt üzerine daha fazla yapışmasına sebep olur. Duvar kağıtları üzerinde meydana gelen yağ lekelerini çıkarmak zordur. Fakat biraz benzin dökülmüş pamukla tamponlanarak lekelerin rengi biraz soldurulabilir. Lekeler büyük ve çıkmıyorsa, aynı renk ve deseni olan başka bir kağıttan keserek oraya uygun bir şekilde yapıştırmak soruna çözüm getirebilir.

Tahta kaplı (lambri) duvarlar

Tozları her gün hafif nemli bir bezle alınmalıdır. Hoşa gitmesi ve dayanıklılığın artması için zaman cilalanmalıdır.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Avatar erdem özer dedi ki:

    duvarlara su bazlı silikon mum ışığı rengi plastik boya yaptım ve içine gümüş renkte sim kattım.çok kötü oldu temizleyip tekrardan sade şekilde yapmak istiyorum nasıl temizlemem gerekiyor.zımpara yaptım olmadı,üstüne bi kat sade boya yaptım yine olmadı kirli şekilde ve çok kötü gözüküyor

Yorum Yaz

Yukarı Çık