Eklem romatizmasına iyi gelen bitkiler

Eklem romatizmasına iyi gelen bitkiler

Eklem romatizmasının, eklem yerlerinde ağrı, şişme ve hareket zorluğu şeklinde belirtileri olur. ise genellikle şiddetli soğuk algınlığının sebep olduğu, adele ağrısı ve hareket zorluğu şeklinde belirtisi görülür. Papatya, melisa, lavanta ve anoson bitkilerinin ağrıları kesme özelliği vardır. Bu bitkilerin çaylarını kullanabilirsiniz. Omega 3 yağının iltihap ve ağrılara karşı olumlu etkisi vardır. Zencefil, , kekik, karanfil ve mercan köşk baharatlarını yemeklerinizde bol miktarda kullanabilirsiniz. Ayrıca ülkemizde pek çok yerinde bulunan da bu hastalığın giderilmesinde size yardımcı olacaktır. Bunların dışında size şu bitki kürlerini önerebiliriz.

1 bardak kaynar suya 10 gr hindibağını kıyarak koyunuz.10 dakika bekletin ve günde 1-2 bardak içiniz.

10 gr sarımsağı ezip üzerine 10 gr ılık su koyunuz 24 saat bekletip suyunu süzüp günde 15-20 damla içiniz.

, ve kollarda ve bacaklarda meydana gelen sinir ağrılarında zencefil, havlıcan ve şam fıstığını bala batırarak macun yapın ve sabah akşam birer tatlı kaşığı bu karışımdan yutun.

Ateşli için 1 bardak kaynar suya 2-6 gr mührü süleyma kökü doğranarak konur. 10 dk bekletilir ve günde 2-3 defa 1 su bardağı içilir.

Kas romatizması için 1 bardak suya 10 gr. enginar yaprağı konur. 15 dakika kaynatılır. 20 dakika bekletilir, günde 2-3 bardak içilir. Ardıç yağı ilen ağrıyan yerlere masaj yapılır.

Kas romatizması için zeravent kökü 1 barak kaynar suya 2-4 gr konur. 10 dk bekletilir. Balla tatlandırılarak günde 2-3 bardak içilir.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık