En Hızlı nasıl kilo alınır

En

Bazıları için kilo almak imkânsız gibidir. Uyanırsınız, yemek yersiniz,işe gidersiniz, yemek yersiniz ve akşam eve dönersiniz ve yine yemek yersiniz. Aynı kiloyu korumaya çalışırsınız. Bunun en basit çözümü, daha fazla yemeye ihtiyacınız olmasıdır. Kilo almak için yenen kalorilerin yakılandan daha fazla olması gerekiyor. Eğer bu kurala uyarsanız, kilo alabilirsiniz.

Hızlı bir metabolizmaya sahip insanların kilo almak için yapması gerekenler:

1. Her gün ne kadar kalori yaktığınızı tespit edin. Bunun için Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplayıcısı kullanabilirsiniz. Ancak, bu cihazın size tahmini değerler verdiğini unutmayın. Daha iyi sayılar elde etmeniz bir iki hafta sürebilir. Hesaplayıcıyı kullandıktan sonra, her gün 500 kalori daha fazla yemelisiniz. Örneğin, cihaz günde 2000 kalori yaktığınızı gösteriyorsa, kilo almak için en az 2 bin 500 kalori yemelisiniz.

2. Şimdi esas probleme gelebilirsiniz. Eğer her gün tükettiğinizden 500 kalori fazlasını yiyorsanız ve ilk haftanın sonuna kadar kilo almadıysan, hesaplayıcı değerinin altında bir rakam çıkarıyor olabilir. Çözüm çok basit: daha fazla yemek. Her gün 200-300 kalori daha fazla tüketmelisiniz.

3. Bu adımları, kilo almaya başlamadan önce birkaç hafta izlemelisiniz. Hızlı kilo almamaya çalışın, kas yerine yağ depolayabilirsiniz.

4. Metabolizmanızın hızlı olduğunu bahane ederek, her istediğinizi yemeyin. Yanlış yiyecekler yiyerek hastalanabilirsiniz. Diyetinizi kompleks karbonhidratlar (kahverengi pirinç, tam tahıllı ekmekler, meyve ve sebze) , doymamış yağlar ve yağsız protein kaynaklarıyla (balık, yumurta, kümes hayvanları) doldurun. Kilo almaya çalışırken abur cuburlardan korkmayın.

5. Kilo almanın zaman alacağını unutmayın. Kalori alımınız konusunda tutarlı olun. Bir öğün bile atlamak, kilo alma çalışmalarınız yolunda sizi olumsuz etkileyebilir.

6. İnternette bulunan diyet ve egzersizle ilgili forumları okuyarak yardım alabilirsiniz.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

En Hızlı nasıl kilo alınır Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık