Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Nelerdir

Endüstriyel

Evlerimizde kullandığımız basit ve küçük ölçekli mutfaklardan farklı olarak daha çok büyük ölçekli, çok fonksiyonlu ve aynı anda birden çok yemek yapma işleminin yapılabildiği sistemler olan endüstriyel mutfaklar, sadece klasik büyüklükte birden çok yemek üretimi konusunda değil, aynı yemek çeşidinden çok sayıda insana yetecek şekilde üretimin de yapılabilmesi konusunda fayda sağlarlar.

Bu sağladıkları faydaların doğrultusunda hem , , , tarzı sürekli aktif şekilde üretim yapılan yemek servisi hizmeti veren işletmelerde, hem de toplu yemek siparişleri üzerine toplu yemek üretimi yapan catering firmaları ya da yemek fabrikaları gibi işletmelerin kullandıkları mutfak yapıları olan endüstriyel mutfak ve ekipmanları kullanım alanları konusunda çeşitliliğe sahip olmakla beraber bünyesinde barındırdıkları ekipmanlar konusunda da çeşitliliğe sahiptirler.

Buna göre endüstriyel mutfak ekipmanları sınıfına basit bir büfenin kullandığı tüplü tost veya patates kızartması makinesi de girebilmekte iken günde 1000 kap yemeği üretilebildiği bir yemek kazanı da girebilmektedir.

endüstriyel mutfaklarEndüstriyel mutfak sistemleri sahip oldukları bu çeşitlilik doğrultusunda üretim ve kurulum konularında da genellikle modüler yapılara sahiptirler. Buna göre herhangi bir yemek işletmesi hedefleri doğrultusunda sahip olacağı endüstriyel mutfak sistemini hem şekil hem de çalışma detayları doğrultusunda belirleyebilmekte ve ona göre anlaşacağı endüstriyel mutfak firmasından da bu modeli sipariş edebilmektedir.

Üretim malzemesi konusunda genellikle sanayi koşullarına uygunluk neticesinde metal malzemeye sahip olan endüstriyel mutfak yapılarının içinde ilk olarak akla gelen ekipmanlar, ızgara, ocak, lavabo, fırın, yağ deposu, su deposu gibi yapılar akla gelmekle birlikte daha geniş düşündüğümüzde açık büfe pişirme üniteleri, kafeterya üniteleri, self servis üniteleri, çeşitli mutfak Makineleri, soğutma üniteleri, pişirme ve servis ekipmanları gibi yapıları görebiliriz. Somut örnek olarak vermek gerekirse piliç çevirme makinesi, meze servisi reyonları, pasta teşhir reyonları da endüstriyel mutfak sektörünün ne kadar geniş bir yelpazeye yayıldığının bir göstergesidir.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık