Erkekte peniste yanma,Erkeklerde Akıntı, Peniste Akıntı

Erkekte peniste yanma,,

Erkeklerde akıntı veya erkekte peniste akıntı şikayeti genellikle cinsel ilişki ile geçen hastalıkları düşündürmektedir.Gonore yani bel soğukluğu erkekte akıntı şikayetinin en sık sebeplerinden biridir.Klamidya enfeksiyonu da erkekte üretrit sorununa yol açar ve peniste akıntı şikayetine neden olmaktadır.

veya adı penis enfeksiyonu na veya ağrılı ve şişmiş testislere () yol açabilir. Klamidya bakterisi ile erkek temas ettikten yaklaşık 7-21 gün içinde genellikle belirtiler başlar. Ancak klamidya enfeksiyonu pekçok kişi de belirti vermediği için çoğu zaman nereden alındığı belli olmaz.

Hastalık bulaştıktan sonra tedavi tam anlamıyla tamamlanıncaya dek bulaştırıcılık sürmektedir. Belirtileri bel soğukluğu belirtilerine çok benzediği için sıklıkla gonore (bel soğukluğu) ile karıştırılır. Ancak bel soğukluğu tedavisine rağmen belirtiler de azalma olmuyorsa klamidyoz düşünülür. Erkeklerde akıntı yapabilen klamidya enfeksiyonunun belirtileri:

* ,
*
*
* .
* Bazı erkeklerde hiç belirti vermeyebilir.

Tanı penisten gelen akıntının bir laboratuvarda mikroskobik incelemesi veya kültür yapılması ile konulmektedır. Antibiyotik tedavisi ile sonuç kısa sürede alınır ve erkekte üretrit nedeni de olan klamidya enfeksiyonu tedavi edilebilmektedir. Ancak tedavideki temel prensip cinsel eşlerin her ikisinin de birlikte tedavi edilmesidir. Tedavi edilmediği takdirde erkekte sperm yollarında iltihap ve tıkanma oluşturarak kısırlığa neden olabilir. Bu enfeksiyondan korunmak için en iyi yol cinsel ilişkide prezervatif kullanılması ve tek eşli bir cinsel yaşamdır.

HPV virüsü erkeklerde akıntı, peniste akıntı gibi bir şikayete sebep olmaz ve bu şekilde bir bulgu vermez..

Ürolog.Op. Dr.M.Ali Çıkım

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. erkan dedi ki:

    merhaba hocam yaklaşık 2 ay önce ağır spor yapmamdan sonra belimde ağrı ve peniste akıntı meydana geldi bulunduğum yerde üroloji polikiliniği olmaması nedeniyle önce dahiliye polikiliğine gittim yapılan testler sonucunda hiçbir enfeksiyon veya başka birşeye rastlanmadı dahiliye uzmanı bir ürologa gitmemde fayda olcagını söyledi ve yakın ilçelerden biride ürolojiye gittim ve şikayeti anlattım ve oradada ultrasonla prostata bakıldı ve herhangi birşeye rastlanmadı spora ara verdim cipro isimli bi antibiyotik kullandım ama şikayetim hala devam ediyor ne yapmam lazım tşk

  2. bilal ince dedi ki:

    idrar yaparken yanma peniste sertleştiğinde akıntı oluyor 5 yıldır yasak ilişkim yok

Yorum Yaz

Yukarı Çık