Eşek sütünün kansere karşı etkisi yok

esek-sutuEşek sütünün kansere karşı etkisi yok

Prof. Dr. Şuayib Yalçın eşek sütünün kansere karşı etkisi olmadığını belirtti.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Onkoloji Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şuayib Yalçın, kanserden koruduğu iddiasıyla litresi 100 liraya kadar ulaşan eşek sütünün kansere karşı hiçbir etkisinin olmadığını belirtti.

‘TERÖRİZMDEN FARKSIZ’

Bir maddenin bütün kanserleri çözebileceğine inanmak saflıktan da ötesi olduğunu belirten Prof. Dr. Yalçın,”Bir kişiye ispat edilmeyen bir maddeyi alternatif diye sunmak terörizmden farksızdır” dedi.

‘ALTERNATİFLERİ EN ÇOK BİZ BİLİYORUZ’

“Kanser tedavisinde alternatif tıpın etkisi var mı?” şeklindeki soruya ise Prof. Dr. Yalçın, “”Bilime alternatif olmaz. Alternatif tedavi etme iddiası olan her türlü yöntem zaten bilimsel olarak denenir ve kullanılır. Denenmemiş yöntemlerle ortaya çıkmak hastalara zarar verebilir. Bunu onaylamak mümkün değildir. ‘Bilim adamları alternatiften habersiz’ gibi bir algı var. Oysa alternatifleri en çok biz biliyoruz. Biz bildiğimiz için, ‘kullanmayın’ diye uyarıyoruz. Etkinliği ispat edilmemiş şeyleri alternatif diye sunmak, hastanın tedavisini riske etmek demektir.” şeklinde açıklama yaptı.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık