Evde Su Dalgası Saç Nasıl Yapılır

Evde Su Dalgası Saç Nasıl Yapılır

Yaz gelip havalar ısınınca kadınlar olarak düz ve fönlü saçlarımızı sabit tutmakta oldukça zorluk çekiyoruz. Böyle olunca imdadımıza güzel kıvrımlı ve havalı dalgalı saçlar yetişiyor. Kuaför, maşa, sprey ve sabitleme derdi olmadan herkesin evinde bulunan birkaç basit malzeme ile güzel dalgalara sahip olmak artık çok kolay. İşte evinizde kendi kendinize yapabileceğiniz su dalgası!

Su Dalgası Yapımı İçin Gereken Malzemeler:

Alüminyum folyo
saç kurutma makinesi
sabitleyici sprey (tercihen)

Saçlarınızı ne çok sıcak ne çok soğuk sıcaklıkta su ile yıkayınız. Şampuanınızı çok fazla kullanmayınız. Özellikle yaz aylarında kullanılan fazla şampuanlar saçınızın sönük ve yapışık olmasına neden olur. Çok ve sık aralıklarla duş aldığınız için yalnızca bir defa şampuan kullanmanız yeterli olacaktır.

Daha sonra saçlarınızı iyice kurulayın. Nemlendirmek amaçlı bir bakım serumu ya da her zaman kullandığınız saç nemlendirici ürününüzü uygulayınız. Dalgalı saçların püf noktası elbette saçlarınızın çok iyi şekil almasıdır. Bu yüzden saçlarınızı çok iyi kurutmalısınız. Saçlarınız nemli veya uçlardan ıslak kalırsa şekil alması hem zorlaşır hem de kabarma yaparak hoş olmayan bir görünüm katar.Saçlarınız kuruduktan sonra on beş dakika kadar dinlendiriniz. Bu arada saçlarınızın gürlüğüne ya da dalgalarınızın kalınlığına göre size yetecek kadar folyoyu saçınızın boyunu da göz önünde bulundurarak dikdörtgenler halinde kesiniz. (Yaklaşık 25-35 cm boyutlarında) eni dar boyu daha uzun olmasına dikkat etmelisiniz. Boydan tutarak hafifçe sıkıştırıp bir silindir şekli elde ediniz. Silindirinizin boyunu saç boyunuza göre ayarlayınız. Ardından silindirin bir başını içeri kıvırarak küçük bir baston şekli elde ediniz. Elde ettiğiniz bu kıvrık uçlu silindire, kıvırdığınız ucundan başlayarak dilediğiniz kalınlıkta ayırdığınız saç tutamınızı, sizden uzağa olacak şekilde dolamaya başlayınız.

Daha sonra küçük bir parça folyo ile saç tutamınızın bitiş noktasını ,saçınızı sardığınız yönde dolayarak bu bugudiyi sabitleyiniz. Bu işlemi tüm saçınıza uygulayınız. Ardından saç kurutma makineniz ile saçınızı, şekil almasını hızlandırmak için, ısıtınız. Eğer saçlarınıza ısı ile zarar vermek istemezseniz bu işlemi geceden uygulayarak sabah için hazır hale getirebilirsiniz.Ancak eğer saçlarınız sarılı uzun süre bekleyecekseniz, bir tülbent ile örterek kabarmasını ve saçınızın dağılmasını önlemelisiniz. Saçlarınızdan folyoları çıkardıktan sonra ise parmaklarınızla dağıtıp biraz daha yumuşatabilirsiniz. Böylece hem doğal bir görünüme hem de daha hacimli saçlara sahip olmuş olursunuz. Son olarak spreyinizi yüzünüzden 30 cm kadar uzakta tutarak uygulayın ve saçlarınızı sabitleyiniz.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık