Firkete İşi Şal Örnekleri ve Yapılışları

Firkete İşi Şal Örnekleri ve Yapılışları

Merhaba sevgili hanımlar, daha önce sizlerle firkete havlu kenarı örneklerini paylaştığımda söylemiştim firketeden daha başka örnekelrde yapıldığını bilen hanımların tahmin edeceği üzere evet firkete şalları paylaşacağım bugün sizlerle.

Çok güzel ve farklı bir model olan firkete şal örneklerinin yapılışı yine bir firkete yardımıyla olmakta ve çok zevkli bir şelikde örülmektedir. Şalların modası asla geçmez bilirsiniz. Kadın erkek genç yaşlı hiç fark etmez en çok kullanılan aksesuar arasında şal modelleri yer alır. Firkete şallar erkekler için uygun değildir elbette ama bayanlara çok yakışmakta çok şık durmaktadır.

Bir çok kez deryalı günler programında derya baykalın da tarif ettiği örneğini verdiği firkete şal modellerinin şimdilik sadece resimleri paylaşıyorum sizlerle ancak yakın bir zaman da bende firkete şal modellerinin yapılışlarını resimli ve videolu olarak sizlere anlatmaya çalışacağım hanımlar. Firkete şallar havlu kenarlarından biraz daha çeşitliliğe sahip.

çiçek-motifli-firkete-şal-örneğiFirkete şallara çiçek motifleri yerleştirmek ya da şalın örneğinin arasını farklı örneklerle süslemek zenginleştirmek mümkün. Simli iplerle ya da alize ve angora iplerle örebileceğiniz firkete şal modelleri farklılık açısından çok farklı bir model ve bir o kadar da şık bir modeldir. Kızlarınızın çeyizleri için dilerseniz beyaz simli bir ipten gelin şalı ile örebilirsiniz.

Payşaltığım resimlerde gördüğünüz gibi firkete şalınızın boyutu tarzı tamamen size ait yalnızca firkete tekniğini kullanıp ister üçgen ister dikdörtgen olarak örüp püskül takarak zenginleştirecebileceğiniz şal modellerini sade olarak püskülsüz de kullanma imkanına sahipsiniz her zaman dediğim gibi zevk size kalmış bizden örnekleri ve teknikleri sunması size örmesi kalıyor. Dilerseniz ebruli bir ip seçip rengarenk bir şal örüp her kıyafetinizle rahatlıkla kombinleyebilirsiniz. Hepinize kolay gelsin hanımlar, şimdilik hoşçakalın..

Resimleri tam boy görebilmek için lütfen küçük resmin üzerine tıklayın.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık