FLEX HORTUM NASIL TAKILIR?, KLOZETE FLEKS HORTUM TAKMAK

,

Flex hortumlar genellikle evde tezgah üstü evye batayalarında, mermer lavabo üstü bataryalarda, klozet ve ara musluk bağlantılarında kullanılır.

Yeni bir fleks hortum satın alırken paslanmaz , çelik olanları tercih edilmelidir.

KLOZETE FLEX HORTUM TAKMAK

Klozete takılan 2 adet flex hortumun bir ucu taharet musluklarına küçük ara musluklar diğer uçların birisi taharet borusu temizlik borusu diğeri de rezervuarı doldurması için rezervuarın altına takılır.

Bu hortumlar takılırken fazla zorlanmamalıdır. Uygun bir anahtar, kurbağacık veya küçük bir boru anahtarı ile fazla sıkıştırmadan takılabilir.

Ucuna herhangi bir bant veya keten sarmaya gerek yoktur. Kendi contası içindedir. Fakat hortumun kalitesi iyi değilse önlem olarak sızdırmazlık için ara musluk ucuna keten veya teflon bant sarılabilir.

Klozet ve muslukların arasına rahatça ulaşabilecek uygun uzunlukta ve iki ucu da 3/8 – 3/8 ölçüsünde boru kullanılmalıdır.

LAVABO VE EVYE BATARYASINA FLEX HORTUM TAKMAK

Bu flex hortumlar zaten batarya ile beraber verilir. Fakat yeni bir flex hortuma ihtiyacınız varsa alırken paslanmaz çelik olanını tercih etmelisiniz.

Batarya flexsinin bir ucu dişlidir. Dişli ucu bataryaya diğer ucu da ara musluklara sıcak ve soğuk su girişlerine takılır. Sıkıştırma anahtar, kurbağacık gibi bir aletle fazla sıkmadan yapılabilir.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık