Fucidin Krem ne işe yarar yan etkileri nelerdir

ne işe yarar yan etkileri nelerdir

Fucidin Krem

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Fusidik asit’tir. Fucidin Krem, ciltteki bakterileri öldüren veya gelişmelerini önleyen, bakterilerin sebep olduğu cilt enfeksiyonlarını tedavisinde kullanılan antibakteriyel bir kremdir. Duyarlı organizmaların oluşturduğu deri hastalıklarının tedavisinde etkilidir. Bakteri veya mantarların etkisiyle tırnak kıvrımında ortaya çıkan ve cildin tırnaktan ayrılması ile belirgin iltihap (dolama); enfekte yanık, enfeksiyon ile birlikte görülen yara, egzama, sivilce (akne); derideki ter bezlerinin iltihabı durumu (hidrozadenit); kıl kökünün enfeksiyonu ve iltihabı, genellikle gençlerde görülen kıl kökü çevresinde yaşayan bakterilerin aktivitesi sonucu oluşan sivilceler (akne vulgaris); sakal bölgesinde görülen kıl kökü iltihabı (sikozis barbae); sarımsı kabuk ve içi irin dolu kabarcıklarla belirgin, bulaşıcı cilt hastalığı (impetigo); koltuk altlarında, uylukların iç kısımlarında ve torbalarda ortaya çıkan kırmızı kahverengi lekelerle belirgin bulaşıcı deri hastalığı (eritrazma) tedavisinde kullanılır.

Fucidin Krem Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
Duyarlı organizmaların oluşturduğu deri hastalıklarının tedavisinde etkilidir. Pseudomonas aeruginosa gibi duyarlı olmayan organizmaların oluşturduğu enfeksiyonların tedavisinde kullanılmamalıdır.
Pseudomonas aeruginosa gibi duyarlı olmayan organizmaların oluşturduğu enfeksiyonların tedavisinde kullanılmamalıdır.
İlacı ağzınıza, gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
Gözde tahrişe sebep olabileceğinden, göze yakın cilt enfeksiyonlarında kullanırken, gözünüze değmemesine dikkat ediniz.
Açık yaralara uygulamayınız.
İlacın daha sık ve daha çok kullanımı tedavi sürecini hızlandırmayacağı gibi yan etkilerini arttırabilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği şekilde ve sürede kullanınız.
Kullanmaya başladıktan birkaç gün sonra belirtilerinizde iyileşme görülmez ya da daha kötüleşirse doktorunuzla görüşünüz.
Tedavi sırasında, ciltte tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınınız.
Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Fucidin Krem’in kullanım Şekli:

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
İlacı uygulayacağız bölgeyi tamamen kaplayacak şekilde ince bir tabaka halinde sürünüz. Üzeri kapatılabilir veya açık kalabilir. Günde 2-3 kez uygulanmalıdır.

İlacın Olası Yan Etkileri :

Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
Uygulanan yerde yangılı kaşıntı, kuruma, döküntü, yanma ve batma hissi gibi yan etkilerde doktorunuza başvurunuz.
İlacın kullanımına bağlı olarak uygulanan bölgede yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

İlaç Etken Maddesi: Fusidik asit

İlaç Marka İsmi: Fucidin Krem

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık