Gazlıgöl Ablak Termal Tesisi

Gazlıgöl Ablak Termal Tesisi

AFYONKARAHİSAR’ ın Kuzeyinde yer alan Gazlıgöl Kaplıcası il merkezine 21. KM uzaklıktadır. Hem Karayolu hem de Demiryolu ile ulaşım imkanı mevcuttur.

Endikasyonu :
Hekim kontrolünde banyo uygulamaları şeklinde inflamatuvar romatizmal hastalıkların (romatiod artrit, ankilozan spondilit başta olmak üzere) kronik dönemlerinde; kronik bel ağrısı, osteoartrit gibi noninflamatuvar eklem hastalıklarının; miyozit, tendinit, travma, fibromiyalji sendromu gibi yumuşak doku hastalıklarının tedavisinde tamamlayıcı tedavi unsuru olarak, Ortopedik operasyonlar, beyin ve sinir cerrahisi sonrası gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon çalışmalarında, kronik dönemdeki seçilmiş nörolojik rahatsızlıklarda, cerebral palsy gibi hastalıkların tedavisinde rehabilitasyon amacıyla, stres bozukluğu, nörovejetatif distoniler örneklerindeki gibi genel stres bozukluklarında ve spor yaralanmalarında tamamlayıcı tedavi unsuru olarak; seçilmiş olgularda içme uygulamaları şeklinde gastrointestinal sistemin fonksiyonel rahatsızlıklarında ve üriner sistem taşlarında, destekleyici/tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir niteliktedir. Suyun flor içeriğinin yüksek olması nedeniyle kullanıcılar tarafından rahatlıkla görülüp okunacak şekilde suyun flor içerdiği ve 0-7 yaş çocuklar için içme olarak kullanılamayacağını belirten levhaların asılması gerekmektedir. Suyun kısmen karbondioksit içermesi nedeniyle uygulama yerlerinin iyi havalandırılması ve hastaların bu konuda bilgilendirilmesi gerekmektedir.

SUYUN KİMYASAL ÖZELLİKLERİ
Kimyasal sınıflandırması bikarbonat, sodyum, karbondioksit ve hidrojen sülfürü olarak yapılan Gazlıgöl suyunun içinde; klorür, iyodür, bromür, florür, sülfat, nitrat, nitrit, hidrofosfat, karbonat, bikarbonat ve hidroarsenat gibi iyonlarla, gazlar bulunuyor. Kaplıcanın sıcaklığı ise 64 derece.

ŞİFA ÖZELLİKLERİ

Gazlıgöl kaplıcasında içme ve banyo tedavilerinden başka, suyun bulunduğu kapalı ortamlarda oluşan nemli ve buharlı havayı solumak da tedavi edici özellik taşıyor. Genellikle romatizmal hastalıklar, karaciğer, safra kesesi taşı, böbrek taşı, mide, bağırsak ağrıları, kronik bel ağrısı, kireçlenme kas ağrıları, kadın hastalıkları, idrar yolları iltihabı, hemoroid, cilt hastalıklarında (sedef, egzama, akne) etkili olan kaplıca suyu, kür uygulandığında fayda sağlıyor

İşletmenin Adresi/Telefon /Ulaşım
İhsaniye İlçesi, Gazlıgöl Kasabası AFYONKARAHİSAR
Tel: 0 272 273 63 85Gsm: 0532 623 98 07 – 0546 691 15 03
e-mail: bilgi@ablaktermal.com
http://ablaktermal.com/index1.htm

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Gazlıgöl Ablak Termal Tesisi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık