Gazlıgöl Yüntaş Termal Tesisleri

Gazlıgöl

Gazlıgöl Kaplıcasından , İçme ve Banyo tedavileri için faydalanıldığı gibi suyun bulunduğu kapalı ortamlarda oluşan nemli ve buharlı havanın solunumuda tedavi edici bir etken oluşturmaktadır.

Genel olarak romatizmal hastalıklar ver dolaşım sistemi sendromları rahatsızlıkları adı altında ; Karaciger , Safrakesesi , Mide ve Bağırsakların sipastik ağrılı sendromları nevralji , nevrit , artroz , saboreik Deri Hastalıkları ve Kadın Hastalıkları tedavisinde faydalı olduğu gözlenmiştir.

İçme tedavisi ise kürler şeklinde yapılır . Suyun yapısında bulunan karbondioksidin periferik dolaşımı genişletici ve kan dolaşımını düzenleyici etkisi bulunduğundan tavsiye edilmektedir. Solunum yolu ise ; kalbin çalışma kapasitesine , ritmine , atım hacmine etkileri koroner damarları genişletici ve artariel tansiyon düşürücü tesirleri olduğu gibi ; solunum yolu ile ; kalbin çalışma kapasitesine , ritmine , atım hacmine etkileri, koroner damarları genişletici ve arteriel tansiyon düşürücü tesirleri olduğu gibi ; solunum yollları rahatlatıcı faktörleri bulunmaktadır. Ayrıca metobolizma hastalıklarında bir taraftan sıcağın etkisiyle özellikle buğu banyolarında terleme ve yıkım faaliyeti hızlandırılırken içme kür tedavisi ile metobolik faaliyet zincirinde önemli rolü olan organların çalışması düzenlenmektedir.

Gazlıgöl kaplıcasında vücudun gereksinim duyduğu kombine bir tedavi ve dinlenme olanağı rahat bir şekilde sağlanabilmektedir.

HAMAMLAR:
Şifanın suyla buluştuğu Gazlıgöl Termal kaplıcalarımızda halka açık 5 farklı hamamımız mevcuttur.
Cilt hastalıları , Böbrek Taşı , Romatizmal Rahatsızlıklar , Safra Kesesi , İdrar Yolları , Kadın hastalıkları , Kireçlenme , Mide Spazmları , Bağırsak Bozuklukları ve Solunum yolu tedavilerinde etkili olmaktadır

İşletmenin Sahibi
Yüntaş A.Ş
İşletmenin Adresi/Telefon
İhsaniye İlçesi, Gazlıgöl Kasabası AFYONKARAHİSAR
Afyonkarahisar - Eskişehir Karayolu (Seyitgazi) 25. Km.Rezervasyon : 0272 273 61 30 ( 5 Hat )Fax : 0272 273 63 87
web adresi : http://www.gazligoltermal.com/
e-mail Rezervasyon : info@gazligoltermal.com

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Gazlıgöl Yüntaş Termal Tesisleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık