Gelin Ayakkabısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Gelin Ayakkabısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Ayakkabınız gelinlik modelinizle uyumlu olmalı. Örneğin sade bir gelinlik giyecekseniz, çok gösterişli, taşlı bir ayakkabı pek uygun olmaz. Bu arada ayakkabınızı özel de yaptırabilirsiniz ya da bazı değişiklikler yapılmasını rica edebilirsiniz. Örneğin eğer gelinliğinizin üzerinde işlemeler ve taşlar varsa, ayakkabılarınızı da aynı taşlarla süsletebilirsiniz.

Diğer bir alternatif de ayakkabılarınızı gelinlık kumaşından kaplatmaktır. Özellikle gelinliğiniz için bu sezon çok moda olan, kırık beyaz ya da krem gibi renkleri seçtiyseniz bu renklerde ayakkabı bulmakta zorlanacağınızdan, kumaş kaplatmak oldukça iyi bir çözümdür. Ayakkabılar düğün günü saatler boyunca ayağınızda kalacağından rahat olması, vurmaması çok önemli.

Çok yüksek topuklu bir ayakkabı seçerseniz, düğün gününün koşuşturması içinde ayaklarınız ağrıyabilir. Ayakkabının fotoğraf çekimi, nikah, eğlence derken neredeyse bütün gün ayağınızda kalacağını hesaba katarak, topuğu aşırı yüksek olmayan ve rahat bir ayakkabı tercih edin. Böylece düğün gecenizde dans ederken ayakkabının topuğunun kırılması ve ayağınızın burkulması gibi bir felaketle de karşılaşmazsınız.

Zaten ayakkabının topuğuna karar verirken damat adayının boyunu da hesaba katmayı ihmal etmemelisiniz. Aranızda epey boy farkı varsa sorun yok ama o sizden birkaç santim uzunsa, yüksek topuklu ayakkabıyla ondan uzun görünebilirsiniz. Bu da pek tercih edilen bir durum değildir doğrusu.

Provalarınızdan önce ayakkabınızın modeline tam olarak karar vermeseniz bile ne yükseklikte bir topuk istediğinizi belirlemeniz gerekiyor. Gelinlık provalarında da bu yükseklikte topuğu olan ayakkabı giymeniz, düğünde gelinliğin boyuyla ilgili sürpriz yaşamanızı engeller.

Kaliteli, esnek deriden yapılmış bir ayakkabı tercih etmeniz düğününüzde keyfinizin kaçmasını engeller. Ayakkabı alışverişini son güne bırakmayın, böylece evde birkaç gün giyip, ayakkabıların rahatlığını test edebilir, ayaklarınızın şeklini almasını sağlayabilirsiniz.

Gelinlık ayakkabısını alırken derisi yumuşak likralı modelleri seçmeye çalışın unutmayın belirli zamandan sonra ayakkabının güzelliğinden ziyade rahatlığı ön planda olmalı.yumuşak derili ayakkabınızın esneme payı olduğundan sorun çıkarmayacaktır. son on gün boyunca evinizde belirli aralıklarla yürüyüş yapmanız düğün gecesi ayakkabınızın genelde arka kısım topuktan vurmasını büyük ölçüde engelleyecektir.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık