Giysideki Yağ Lekesi Nasıl Çıkar ?

Giysideki Yağ Lekesi Nasıl Çıkar ?

Bu sayfada yer alan ve yağ lekesi çkarılır iken yararlanabileceğiniz leke çıkarma teknikleri özellikle yıkanabilir, açık renkli kumaşlar için geçerlidir.

Aşağıdaki yağ lekesi nasıl çıkar tavsiyelerini uygularken özellikle yemek yağı lekesi (zeytinyağı, tereyağ, sıvı yağlar) için yağ çözücülü bulaşık sabunu veya deterjanı kullanabilirsiniz. Bulaşık deterjanlarının limon gibi özlü olanlarını daha fazla asit içerdikleri için tercih etmeyin.

Koku ve boya içermeyen bulaşık deterjanları açık renkli giysilerde yağ lekesi çıkarmak için idealdir. Koyu renkli ürünler için bulaşık deterjanı kullanmak kumaşın renklerini soldurabileceğinden dolayı risklidir. Koyu renkler için Dry Center Kuru Temizleme Servisi’nden destek alabilirsiniz.
Açık Renkli Giysiden Yağ Lekesi Çıkarma

Açık renkli ve yıkanabilir ürünleri yukarıda özellikleri açıklanan ve kaliteli bir bulaşık deterjanıyla fazla bastırmadan ovun.
Sonra giysiyi, yaklaşık 15 dakika kadar o şekilde bırakın.
Daha sonra, kumaşı etiket talimatında belirtildiği gibi yıkayın.
Giysiyi kurutucuya atmak yerine, havayla kendi kendine kurumaya bırakın.
Eğer lekenin bir kısmı kalırsa işlemi tekrarlayın.

Yağ lekesi çıkarılamazsa, giysinizi Kuru Temizleme’ye götürerek ön leke işleminin yapıldığı kuru temizleme hizmeti alabilirsiniz.

Bu işlem; bebek yağı lekesi, makyaj malzemelerinden geçen krem kaynaklı yağ lekesi, saç yağı lekesi, makine yağı lekesi gibi lekeler için
de gerçekleştirilebilir.
Motor Gres Yağı ve Motor Yağı Lekesi Çıkarma

Motor gres ve motor yağı lekesi gibi zor bir yağ lekesi söz konusuysa, leke çıkarma işlemine; fazla yağın, bir kör veya küt ağızlı bıçak kullanılarak kumaştan dikkatlice kazınmasıyla başlanmalıdır.
Eğer motor yağı lekesi için vazelin uygularsanız yıkanabilir kumaşlarda iyi sonuç alınabilmektedir. Vazelin uygulanması, lekenin nemlenmesine yardımcı olabilmektedir.
Daha sonra yukarıda diğer yağlar için açıklanan uygulamayı açık renkler için uygulayabilir, koyu renkler için Kuru Temizleme Servisi’nden destek alabilirsiniz.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık